Tři závody, tři pódiová umístění, sezona Jakuba Kubase pokračovala na Red Bull Ringu

Tři závody, tři pódiová umístění, sezona Jakuba Kubase pokračovala na Red Bull Ringu

V malebné krajině rakouského Štýrska pokračovala sezona středoevropského okruhového seriálu FIA CEZ. Na Red Bull Ringu, moderní trati Formule 1, Jakub

Jezdce týmu Racing ADS čeká první domácí závod
K&K Racing Team si z Maďarska odváží cenné poháry, včetně toho vítězného
Před finále sezony NECu bude Záruba bojovat o poháry v Brně

V malebné krajině rakouského Štýrska pokračovala sezona středoevropského okruhového seriálu FIA CEZ. Na Red Bull Ringu, moderní trati Formule 1, Jakub Kubas společně s týmem Appstores Motorsport ukázal, že výsledky z Hungaroringu nebyly náhodné. Právě naopak.

Druhý závodní víkend letošní sezony sliboval po celý víkend déšť a zimu, negativní předpověď se však nepotvrdila. V pátek i v sobotu však jezdce potrápily proměnlivé podmínky. Ty však nepřekvapily brněnského jezdce Jakuba Kubase, který si, v konkurencí nabitém, prvním sprintu dojel pro skvělé třetí místo.

„Do prvního sprintu jsem startoval se smíšenými pocity. Celý čtvrtek a pátek jsme se potýkali s problémy s aerodynamikou. Měli jsme poškozený splitter a ten nám kompletně rozhazoval aerodynamiku, takže jsme vlastně ani nemohli pořádně ladit nastavení. Do karet nám nehrálo ani počasí, které bylo po celý víkend dost proměnlivé. Takže i start do prvního závodu byl velice zajímavý. Trať byla mokrá, ale většina z nás nasadila suché pneumatiky. Prvních pár kol tak byl docela problém udržet auto na trati. Nakonec z toho bylo ale ve velké konkurenci hezké třetí místo,“ začíná s hodnocením víkendu Jakub Kubas.

Druhý sprint na Red Bull Ringu jasně potvrdil, že vítězství v prvním závodě sezony na maďarském Hungaroringu nebylo vůbec náhodné. Kubas tak i v Rakousku jasně ukázal, že s ním i s celým týmem Appstores Motorsport bude muset konkurence rozhodně počítat.

„Druhý závod se už jel v hezkém počasí a navíc byl napínavý hned od prvních metrů. Prodíral jsem se startovním polem, až jsem se po několika hezkých soubojích dostal na první místo. Druhým letošním vítězstvím jsem si spravil chuť po ne úplně povedeném prvním závodě,“ pověděl Kubas ke druhému rakouskému sprintu.

Závodní sobota byla pro tým Appstores Motorsport opravdu velmi náročná. Kromě dvou sprintů čekal třiadvacetiletého jezdce ještě navíc hodinový, vytrvalostní, závod, který absolvoval se svým týmovým kolegou Davidem Palmim. Vytrvalostní závod byl navíc o to náročnější, že v něm startovali i jezdci seriálů DMV GTC a SCC, takže provoz na trati byl chvílemi více než hustý. Kubas s Palmim se však vyhnuli veškerým nástrahám a bílo-červené BMW Z4 GT3 dovezli do cíle na výborném třetím místě.

„Vytrvalostní závod jsme si chtěli s Davidem užít. Závod jsem rozjížděl já a měl jsem jasný úkol. Získat co nejvíce pozic a předat kokpit Davidovi na co nejlepším místě. To se také podařilo. Jezdil jsem stabilní časy a vůz jsem předal na druhém místě. Bohužel se na trať během několika kol vydal safety car a po jednom restartu se vrátil zpátky na trať. Závod tak byl dojet za zpomalovacím vozem a my získali třetí místo,“ zhodnotil Jakub Kubas vytrvalostní závod na Red Bull Ringu.

Nyní čeká Kubase a tým Appstores měsíční přestávka, na jejímž konci bude čekat prvním domácí závod, kterým bude víkend na mosteckém autodromu ve dnech 17. až 19. června.

„Myslím, že kdyby bylo stálé počasí po celý víkend, byli bysme schopní jezdit časy minimálně okolo 1 minuty a 30 sekund. Chtěl bych poděkovat celému týmu za perfektní práci. Za podmínek, které jsme tento víkend měli, odváděli opravdu skvělou práci a myslím, že děláme starosti nejednomu týmu ve startovním poli. Chtěl bych také poděkovat rodině a jedné speciální osobě, která mě přijela podpořit. Příští závod jedeme na domácí půdě, takže se velice těšíme a doufáme, že i v Česku ukážeme, že se s námi musí počítat,“ dodal Jakub Kubas.

13219774_10201856358928755_1696541582_n 13227866_10201856359128760_76472469_n 13233387_10201856359008757_2075184686_n 13233492_10201856359088759_1858946474_n

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0