Trio jezdců týmu Mičánek Motorsport vybojovalo na Hungaroringu pět pohárů za první místo

Trio jezdců týmu Mičánek Motorsport vybojovalo na Hungaroringu pět pohárů za první místo

Obloha bez mráčků, krásné vozy a neuvěřitelná divácká kulisa závodního víkendu Mistrovství světa cestovních vozů. Tak to byly hlavní atributy úvodního

Mičánek Motorsport se zúčastní Slovenského okruhového poháru v Brně
Po nevydařené kvalifikaci vybojovali jezdci týmu FOR-ZA racing dvě umístění v TOP TEN
Záruba s Formánkem vybojovali v prvním závodě na Silverstone stříbro!

Obloha bez mráčků, krásné vozy a neuvěřitelná divácká kulisa závodního víkendu Mistrovství světa cestovních vozů. Tak to byly hlavní atributy úvodního závodního víkendu středoevropského zónového mistrovství, jež se uskutečnilo o uplynulém víkendu v Maďarsku na Hungaroringu.

Brněnský tým Mičánek Motorsport nastoupil do tohoto klání stejně jako v loňském roce se dvěma vozy, nicméně dva pohárová Gallarda nahradil zbrusu nový Lamborghini Huracán Super Trofeo a pohárový vůz Renault Clio čtvrté generace.

Tým dorazil na Hungaroring rovnou z italské Monzy, kde se Josef Záruba a Bronislav Formánek úspěšně účastnili prvního podniku Blancpain Lamborghini Super Trofeo.

Zatímco Monza byla spíše o zkušenostech, tak pro podnik domácího šampionátu již byly stanoveny mnohem vyšší cíle.

„V Monze jsme se mezi čtyřicítkou vozů přiblížili desítce, pro Maďarsko jsme si však stanovili mnohem vyšší cíle. Jsem rád, že jsme potvrdili naše ambice a kluci zvítězili ve všech kvalifikacích i závodech,“ řekl v závěru maďarského víkendu viditelně spokojený manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Josef Záruba, Bronislav Formánek i Michal Makeš patřili od úvodu měřených jízd k nejrychlejším jezdcům a vyhráli vše, co se jen dalo. Záruba s Formánkem dokázali potrápit i drtivou většinu pilotů, jenž usedali do vozů specifikací GT3.

Asi nejvíce to bylo vidět v nedělním závodě Sprintu, kdy Záruba krátce před startem předjel Richarda Chlada jr s Audi R8 LMS GT3 a několik následujících kol předváděli 15-ti tisícovému publiku neutuchající bitvu plnou krásných soubojů.

„Před závody jsme si Richardem řekli, že si nedarujeme ani metr a tak to také nakonec i bylo. Byl to krásný a přitom velice férový souboj a já si to neskutečně užil. Ostatně i celý víkend. Myslím, že jsme zde zanechali velice dobrý dojem a již teď se těším na další závody na Red Bull Ringu,“ řekl Josef Záruba při odchodu z pódia po nedělním závodě.

Bronislav Formánek k tomu pak dodal: „Věděli jsme, že nás tu čeká trochu jiná konkurence, než-li tomu bylo před týdnem v Monze. Naše Lamborghini má však velký potenciál, a když si vše sedne jak má, tak je to opravdu moc krásné závodění.“

Své nadšení neskrýval ani týmový nováček Michal Makeš, který s pohárovým Cliem při svém prvním startu na velkém okruhu vyhrál oba závody:

„Co říct, je to naprosto skvělé. Možná to ve výsledcích vypadá až moc jednoduše, ale jednoduché to určitě nebylo. Na roštu bylo celkem 12 Cliíí včetně loňského vítěze Twingo Cupu. Jsem rád, že se mi podařilo zúročit všechny doposud nasbírané zkušenosti a stejně tak i poznatky z právě skončené zimní přípravy.“

Konečné slovo patřilo opět šéfovi týmu, Jiřímu Mičánkovi jr:

„Tyto dny jsou pro nás opravdu náročné, jedna akce střídá druhou a tak jsme pořád na cestách. Není to poprvé, co zažíváme takto hektické období a tak bych chtěl poděkovat všem členům týmu za práci a poctivou přípravu. Dnešní výsledky potvrzují, že pracujeme dobře a já si přeji jen, aby tomu tak bylo i nadále. Hned o nadcházejícím víkendu nás čeká exhibice na zámeckém vrchu v Náměšti a pak již přijdou na řadu přípravy na další podnik Středoevropského šampionátu na Red Bull Ringu.“

Výsledky:

Sprint  – Josef Záruba
1. závod – 1. místo
2. závod – 1. místo

Endurance – Josef Záruba/Bronislav Formánek
1. místo

Sprint TWC – Michal Makeš
1. závod – 1. místo
2. závod – 1. místo

PR GP Group s.r.o.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0