Turvey míří do Manoru, Dillmann zase do ByKolles

Turvey míří do Manoru, Dillmann zase do ByKolles

Volná místa pro nadcházející super sezónu FIA WEC 2018/19 nadále ubývají. Nejvyšší třída LMP1 už má skoro plno, když Manor CEFC TRS Racing potvrdil Ol

ByKolles Racing přechází na motory Gibson
Trummer z týmu ByKolles je novou posilou Manoru v LMP2
Konečná bilance aneb Vítězové a poražení 85. ročníku 24h Le Mans

Volná místa pro nadcházející super sezónu FIA WEC 2018/19 nadále ubývají. Nejvyšší třída LMP1 už má skoro plno, když Manor CEFC TRS Racing potvrdil Olivera Turveyho a místo zaplnil také rakouský tým ByKolles po úspěšném testu Toma Dillmanna v Prologu.

Turvey doplní Alexe Brundla a Olivera Rowlanda v posádce vozu Ginetta G60-LT-P1 Mecachrome s číslem 6. Britského pilota, který se zároveň věnuje Formuli E, čeká debut s vozy LMP1 a také celkově v šampionátu FIA WEC. V Le Mans samotném již však startoval třikrát.

Jeho dosavadní zkušenosti jsou ale jen s vozy LMP2, když v roce 2013 s JOTA Sport získal třetí místo v sérii ELMS a se stejným týmem slavil v roce 2014, opět ve třídě LMP2, vítězství v Le Mans.

„Od vítězství v Le Mans ve třídě LMP2 jsem vždy toužil okusit i tu nejvyšší kategorii a bojovat tak o celkové vítězství. Chtěl bych poděkovat týmu NIO Formula E, že mi to dovolili a také Graemu Lowdonovi, Johnu Boothovi a celému CEFC TRSM týmu, že mě vybrali,“ řekl Turvey.

Druhým potvrzeným jezdcem je pak Tom Dillmann. Toho oznámil tým ByKolles, který tak doplní Olivera Webba a Dominika Kraihamera ve voze s číslem 4. Francouzského závodníka rovněž čeká debut ve třídě LMP1, předtím absolvoval jen několik startů s vozy LMP2.

Devětadvacetiletý pilot, známý především ze světa formulí, usedne za volant vozu ENSO CLM P1/01 poháněného nehybridním třílitrovým šestiválcem Nismo VRX30A. ByKolles zatím nepotvrdil, zda Dillmann a Kraihamer odjedou kompletní super sezónu, ale dá se to očekávat.

Tým navíc údajně plánuje nasadit během roku i druhý vůz, mělo by se tak stát během třetího závodu, který bude v srpnu hostit britský Silverstone. Super sezóna začíná již za pár týdnů závodem v belgickém Spa-Francorchamps.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0