Tým ARC Bratislava v Asian Le Mans Series přezbrojí, pojede s LMP3!

Tým ARC Bratislava v Asian Le Mans Series přezbrojí, pojede s LMP3!

Slovenský tým Miroslava Konopky ARC Bratislava v letošním roce absolvoval svou první sezónu v Asian Le Mans Series. Od posledního závodu na Sepangu ub

Československá neděle v Monze
Miro Konopka: „Mám rád skôr klasické trate“
Sladko-kyslé Thajsko v podaní ARC Bratislava

Slovenský tým Miroslava Konopky ARC Bratislava v letošním roce absolvoval svou první sezónu v Asian Le Mans Series. Od posledního závodu na Sepangu uběhlo teprve pár týdnů a na svět přišla zpráva, že se Slováci v příštím ročníku opět vrátí!

Tentokráte to však již nebude s vozem AUDI R8, nýbrž rovnou s prototypem Ginetta v kategorii LMP3!

O vůz se bude technicky a logisticky starat původní vlastník vozu, tým Lanan Racing. Na Miroslava Konopku tak po třídách GT1, GT2 a GT3, čeká další velká výzva v podobě vozu kategorie LMP3!

ALMS počítá pro sezónu 2016/17 se čtyřmi podniky, které se pojedou na čtyřech různých tratích:

• China – Zhuhai: 30th October 2016
• Japan – Fuji: 4th December 2016
• Thailand – Buriram: 8th January 2017
• Malaysia – Sepang: 22nd January 2017

Závěrem připomeňme, že Miroslav Konopka skončil v letošním ročníku ALMS na 10. místě v hodnocení kategorie GT. V hodnocení týmů to pak pro ARC Bratislava bylo místo sedmé.

Miroslav Konopka k tomuto oznámení říká: “Je to pro nás něco úplně nového, takže nás čeká spousta práce a testování. LMP 3 představuje velice perspektivní třídu, což dokazuje i seznam přihlášených pro letošní ročník ELMS, kde bude mít kategorie LMP 3 nejpočetnější zastoupení. Pokud to bude možné, chtěli bychom absolvovat předsezónní test na Paul Ricard, abychom měli porovnání s ostatními značkami, hlavně s Ligierem, který zatím dominuje. Věřím, že na konci léta budeme připraveni a že pošleme kontejner do Zhuhaie, kam se po deseti letech rád vrátím. Ještě dnes mám v živé paměti pódium s Janem Vonkou v tamním závodě FIA GT.”

A1510004_full

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0