Tým Carpek Service se poprvé představil při závodním víkendu ESET V4 Cupu

Tomáš Pekař na Red Bull Ringu vybojoval dvě vítězství v ESET Touren Wagen Cupu. Mělnický tým Carpek Service se o uplynulém víkendu poprvé představi

Pekař si z Nürburgringu odváží vítězství a páté místo, čímž opět navýšil náskok na čele!
Clio Cup Central Europe pokračuje v Zandvoortu, Pekař hájí vedení
Natáčeli jsme u Tomáše Pekaře: Bude testovat LMP3 a Mégane TCR

Tomáš Pekař na Red Bull Ringu vybojoval dvě vítězství v ESET Touren Wagen Cupu.

Mělnický tým Carpek Service se o uplynulém víkendu poprvé představil při závodním víkendu ESET V4 Cupu na rakouském Red Bull Ringu.

V rámci tohoto závodního víkendu se konal třetí a čtvrtý závod nově vypsané série ESET Touren Wagen Cup, která byla vypsána pro dvoulitrové vozy specifikace CUP.

Tým Carpek Service dorazil do Rakouska se dvěma vozy Renault Clio RS III Cup, za jejichž volanty usedal Tomáš Pekař a nový jezdec týmu Křenek Motorsport Philipp Bartos.

\”ESET TWC je nová rozvíjející série, která byla založena na základě koncepce Renault Clio Cupu Bohemia, kde jsme startovali v předcházejících dvou sezónách. Start na Red Bull Ringu pro nás znamenal především možnost poznat dané prostředí a stejně tak i možnost svézt se s loňským autem. Na základě spolupráce s týmem Křenek Motorsport, jsme v týmu přivítali také nového jezdce, kterým je rakouský jezdec Phillip Bartos,\” říká na úvod svého vyprávění loňský vicemistr Clio Cupu Bohemia Tomáš Pekař.

Phillip Bartos je 18ti letý jezdec z Dolního Rakouska, jehož závodní kariéra se začala psát v motokárách, ze kterých loni přešel do pohárových závodů.

\”Philipp je vyzrálý jezdec, který má již potřebné zkušenosti. Na trati se v poli chová sebejistě a auto vede tak jak se má,\” říká Tomáš Pekař, který se pro uplynulý víkend stal Philippovím průvodcem a mentorem.

Oba jezdci oranžových Clií patřili od počátku víkendu k nejrychlejším jezdcům, což dokázali již v úvodním měřeném tréninku, kdy si pro start do úvodního víkendového závodu vybojovali první a třetí řadu na startovním roštu.

Tomáš Pekař svou zkušenost prokázal i v obou závodních jízdách. Obě vyhrál před svým krajanem Milanem Haeringem a polským závodníkem Maciejem Szkudlarekem. Podobně vyrovnané výkony předvedl i Philipp Bartos, který byl v prvním závodě klasifikován na pátém místě a ve druhé závodní jízdě skončil těsně pod pódiem na místě čtvrtém.

Tomáš Pekař: \”Máme za sebou dva pěkné závody. Je vidět, že pole je hodně vyrovnané, čemuž odpovídalo i množství soubojů na trati. Rád bych vyzdvihnul Philippovy výkony, které byly velice vyrovnané a to je základ pro úspěch v pohárovém závodění. Myslím, že přesně těmto jezdcům patří budoucnost. Rád bych v budoucnu přivedl do našeho týmu více takovýchto mladých jezdců.\”

Philipp Bartos: „Musím říci, že jsem si skončený víkend velice užil. Překvapila mne vysoká účast, vždyť na roštu stálo celkem 32 vozů. Renault Clio je skvělé auto, které mne hodně pozitivně překvapilo. Skvěle sedí na dráze a řídit jej je veliká radost.“

Tým Carpek Service nyní čeká dvoutýdenní přestávka, po které zamíří ke druhému závodnímu podniku Clio Cupu Central Europe, jehož dějištěm bude o víkendu (30. – 31. května) trať v legendárním SPA Francorchamps.

\"KU5E3258\" \"FRYB8217\" \"FRYB4984\" \"FRYB4904\" \"Bartos-Redbullring-2014-FRYB8181\" \"FRYB4642\" \"Bartos-Redbullring-2014-FRYB7509\" \"FRYB2060\" \"Bartos-Redbullring-2014-FRYB6342\" \"Bartos-Redbullring-2014-FRYB4858\" \"Bartos-Redbullring-2014-FRYB2159\" \"FRYB2493\" \"FRYB4299\" \"FRYB2614\"