Tým GT Sports Technology zakončil Velkou cenu Slovenska vítězstvím!

Tým GT Sports Technology zakončil Velkou cenu Slovenska vítězstvím!

Velmi náročný víkend prožili mechanici týmu GT Sports Technology, kteří se starali o speciál BMW M6 GT3 posádky Jirko a Christian Malchárkovi. Po čtvr

Mostecké bodové žně pro K&K Racing team
Marcel Kusín se těší na závod s černozlatým Audi R8 LMS ultra kategorie GT3
Na Salzburgringu se představilo 36 jezdců. Tomáš Pekař vítězí po třetí v řadě a uzavírá svůj první letošní hattrick

Velmi náročný víkend prožili mechanici týmu GT Sports Technology, kteří se starali o speciál BMW M6 GT3 posádky Jirko a Christian Malchárkovi. Po čtvrteční nehodě a dlouhých nocích vybojoval Jirko Malchárek v nedělním závodě přesvědčivé vítězství.

Jirko a Christian Malchárovi měli na Slovakia Ringu naplánovaný rozsáhlý testovací program. Ovšem už ve čtvrtek málem stála rodinný klan nehoda jejich účast ve Velké ceně Slovenska. „Děkuji týmům GT Sports Technology a Racing Trevor za jejich nasazení, bez kterého bychom tento víkend určitě nestartovali. Bylo to těsné, ale vše jsme zvládli,“ řekl šťastný Christian po vytrvalostním závodě, ve kterém dojel se svým otcem na vynikající druhé pozici.

Dva sprintové závody absolvoval s BMW M6 GT3 Jirko Malchárek, který dojel v sobotní jízdě provázené silným deštěm na pátém místě a nedělní desetikolový závod suverénně vyhrál. Navíc se tým dostal jak v kvalifikaci, tak v závodě s časem na jedno kolo pod dvě minuty, což je v mezinárodním měřítku velmi rychlé kolo.

„Víkend jsme zakončili vítězstvím, takže hodnocení je určitě kladné. Děkuji celému mému týmu, se kterým jsme zvládli dát dohromady auto za třicet hodin. Normálně by to byla práce na dva týdny. Měli jsme také štěstí, že tu byl BMW Motorsport, který nám poskytl asi osmdesát náhradních dílů. Víkend nám pak komplikovalo počasí, které bylo rozmanité a několikrát jsme se dostali do situace, že jsme museli rozhodovat, zda nasadit suché nebo mokré,“ zhodnotil slovenskou misi šéf týmu GT Sport Technology Karel Neffe.

Český tým o následujícím víkendu čeká závod 24h Portimao s týmem Grasser Racing. Ještě před tím však zavítá část mechaniků do Barcelony, kde je čeká dvoudenní testování s týmem Black Falcon.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 3 years ago

    Pěkné, Slováci se snaží. Problém však spočívá v tom, že velká část zahraniční a světové motoristické veřejnosti neví, kde se Slovensko nachází.

  • DISQUS: 0