LOADING

Type to search

Tým GT2 Motorsport čeká domácí závod na Masarykově okruhu

Share

Závod v Brně je každoročně pro tým GT2 Motorsport velkou událostí. Letos navíc tento fakt podtrhuje to, že to je zároveň jediný závod středoevropského zónového mistrovství, který se koná v České republice. Ve startovní listině jsou známá jména Jáchyma Galáše a Libora Miloty.

V kategorii ESET TCR se v Brně pojede o všechno. Na čele průběžného pořadí je srbský závodník Milovan Vesnič, na kterého Jáchym Galáš ztrácí na druhé pozici 23 bodů. Zatím co Vesnič vyhrál čtyři závody oproti jednomu vítězství jezdce týmu GT2 Motorsport, Galáš se zase pyšní vyrovnaností a šesti pódiovými umístěními. „Určitě ze sebe a z auta budu chtít dostat maximum a uvidíme na co to bude stačit. Šance na celkové vítězství tu jsou a budu je živit tak dlouho, dokud to půjde,“ řekl před víkendem Jáchym Galáš, který zároveň vede v tabulce juniorské hodnocení.

V průběžném pořadí ve vytrvalostních závodech je Jáchym Galáš v kategorii TC-3500 po vítězství na Slovakia Ringu v čele.

O co má v rámci FIA CEZ bojovat také Libor Milota. Ten je ve sprintech Zóny střední Evropy v kategorii GT na průběžném třetím místě a na druhého Marcina Jedlinského ztrácí devět bodů. Na první místo Richarda Chlada jun. dalších 23,5 bodů. „Brněnský okruh je nádherná trať a jsem rád, že tady můžeme závodit a představit se domácím fanouškům. Víkend to bude hodně zajímavý, protože by mělo pršet, a to je vždy velká výzva pro všechny,“ uvedl Libor Milota.

Po roce se v monopostu Formule 3 objeví opět Václav Šafář, který se dokázal v poli nejrychlejších prosadit už v loňském roce. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se popasuje s jezdci, kteří jsou z celé sezóny rozjetí.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..