Tým GT2 Motorsport čekají závěrečné boje v ESET V4 Cupu

Tým GT2 Motorsport čekají závěrečné boje v ESET V4 Cupu

O druhém říjnovém víkendu se na okruhu Hungaroring, kde sezóna v dubnu startovala, uzavře letošní ročník mezinárodního okruhového seriálu ESET V

Marcin Jedlinski pokračuje ve vítězné sérii
Vítězná série pokračuje, Michal Makeš nenašel přemožitele ani v Grobniku
Sprint ESET GT slibuje další vzrušující podívanou

O druhém říjnovém víkendu se na okruhu Hungaroring, kde sezóna v dubnu startovala, uzavře letošní ročník mezinárodního okruhového seriálu ESET V4 Cupu. Do bojů opět zasáhnou také jezdci týmu GT2 Motorsport Libor Milota a Jáchym Galáš.

Libor Milota v premiérové sezóně s Mercedesem AMG GT3 sahá na všech frontách po medailových pozicích. V absolutní klasifikaci ESET V4 Cupu je čtvrtý, ale na dosah má tento víkend druhou pozici, na které je jeho týmový kolega Jáchym Galáš. Do celkové klasifikace totiž bodují všichni jezdci, a tak se může stát, že dvě příčky na bedně obsadí jezdci týmu GT2 Motorsport.

Ve sprintových závodech vozů GT3 je Libor Milota na průběžném třetím místě. Při neúčasti týmu Olimp Racing ale bojuje o druhé místo. Na Hungaroringu se však pojedou tři závody, a tak ani ztráta 29 bodů na vedoucího Richarda Chlada jun. není veliká. Ve hře je celkem 60 bodů.

Ve vytrvalostních závodech je jezdec mercedesu čtvrtý se ztrátou 14 bodů na první příčku, a tak i tady je ještě vše otevřené.

Jáchym Galáš sezónu TCR Eastern Europe powered by ESET zakončil již v Brně, kde ziskem letošního druhého vítězství stvrdil celkovou druhou příčku a pozici nejlepšího juniora. Na Hungaroringu bude ale bojovat ještě o titul ve vytrvalostních závodech, kde mu patří průběžná první pozice. Pokud se budou rozdělovat poloviční body jako dosud, je již jistým mistrem. Náskok na druhého v pořadí činí 10,5 bodů.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0