Tým GT2 Motorsport si z Brna odváží dvě pódiová umístění

Tým GT2 Motorsport si z Brna odváží dvě pódiová umístění

O prvním zářijovém víkendu se na okruhu v Brně odehrál třetí podnik TCR Eastern Europe Series a ESET Cup Series. V cestovních vozech zastupovali tým t

Tým GT2 Motorsport je připravený na start nové sezóny ESET Cupu!
Závěrečný Hungaroring vynesl Jáchymu Galášovi vítězství mezi juniory
GT4 může být nejsilnější třídou ESET Cupu, říká Pavlovec

O prvním zářijovém víkendu se na okruhu v Brně odehrál třetí podnik TCR Eastern Europe Series a ESET Cup Series. V cestovních vozech zastupovali tým tradičně Jáchym Galáš a Szymon Ladniak. Mezi monoposty nastoupil po nemalé pauze Václav Šafář junior, a byl to právě on, který vyjel barvám týmu GT2 Motorsport dva pódiové výsledky.

Jáchym Galáš si v páteční kvalifikaci dojel vyjel čtvrtou řadu na startu, a to nebyl výsledek, se kterým byl mladý pilot spokojený. I přes mírnou frustraci Jáchym Galáš bojoval v první sobotní jízdě, ze které si odvezl z Brna body za šesté místo. Šestá příčka po velkých bojích patřila Galášovi i v neděli. „Určitě to nebyl víkend, se kterým bych byl spokojený. Stále máme problém s rychlostí našeho vozu a nedaří se nám odhalit příčinu. Druhý faktor byl stav trati a silné opotřebení pneumatik, ale to bylo pro všechny stejné,“ uvedl v neděli zklamaný Jáchym Galáš, kterému patří v průběžném pořadí čtvrtá pozice. V posledním závodě sezony bude bojovat o celkový bronz a titul nejlepšího juniora.

Szymon Ladniak postupnými krůčky zlepšoval své výsledky, když skončil v kvalifikaci dvanáctý, v první závodní jízdě si o jedno místo polepšil a v neděli v Brně podruhé v sezóně bodoval, když skončil na sedmém místě za svým týmovým kolegou. „Dnešní závod jsem si parádně užil, bylo tam několik zajímavých soubojů, ale především jsem nadšený ze zrychlení. Oproti sobotě jsem jel časy až o dvě vteřiny na kolo rychleji, k čemuž pomohla změna set-upu ale také nějaké změny v jízdním stylu,“ uvedl po nedělní jízdě Szymon Ladniak.

Mezi monoposty startoval s Dallarou 314 v rámci Formule 3 Václav Šafář junior. V první kvalifikaci a v závodě si český jezdec dojel pro druhé místo za suverénem Sandro Zellerem. Švýcarského jezdce dokázal Vašek porazit v nedělní kvalifikaci, která se jela na mokrém povrchu. V závodě, jenž probíhal na osychající trati byl Zeller opět suverénní a Vašek Šafář si dojel pro další druhé místo v početném startovním poli do své sbírky. „Myslím, že po tak dlouhé přestávce to nebylo špatné. Rychlost na jedno kolo jsme měli a v mokré kvalifikaci jsem dokázal být nejrychlejší. To kolo jsem jel opravdu na limitu a cítil jsem, že mi po celý víkend chybí kilometry v autě. Já jsem ale určitě s výkonem za daných podmínek spokojený,” řekl Vašek Šafář ml.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0