Tým Křenek Motorsport měl v Mostě opravdu hodně napilno

Tým Křenek Motorsport měl v Mostě opravdu hodně napilno

Třetí víkend ESET V4 Cupu na mosteckém Autodromu řádně prověřil připravenost i kvality celého týmu Křenek Motorsport. Počasí si na jezdce připravil

Minibikové týmy mohou na autodromu testovat techniku
Paulo Brajnik odjíždí z Mostu jako dvojnásobný vítěz
Tomáš Chabr vítězí i v nedělním závodě

Třetí víkend ESET V4 Cupu na mosteckém Autodromu řádně prověřil připravenost i kvality celého týmu Křenek Motorsport.

Počasí si na jezdce připravilo pořádnou porci veder a rtuť na teploměru se po oba dva dny držela hodně vysoko nad třicetistupňovou hranici. V těchto extrémních podmínkách se v barvách týmu Josefa Křenka představila hned pětice jezdců, která nastoupila ve třech různých závodech.

Tomáš Korený a Jaroslav Pospíšil startovali v závodech L21 Formula. V závodech Twingo Cupu se představili Peter-Conradin Schreiber a čtrnáctiletý Lubor Hanžl, který si tak odbyl svou velkou závodní premiéru.

IMG_6230

Pokud by se Vám jméno Hanžl zdálo povědomé, vězte, že se jedná o synovce Lukáše Hanžla, který za tým Křenek Motorsport startoval v předcházejících formulových sezónách.

Pátým jezdcem byl rakouský závodník René Martinek, který si v trojkovém Renaultu Clio premiérově vyzkoušel start v pohárové kategorii ESET TWC.

Nutno podotknout, že pro celý tým to byl víkend velice náročný, ale stejně tak i velice povedený. O tom ostatně nejlépe vypovídají dosažené výsledky.

Piloti formulí se dokázali umístit na pódiu v každém závodě. Jaroslav Pospíšil vyhrál hodnocení dvoulitrových Renaultů v první i druhé jízdě. Tomáš Korený si pak do tabulky průběžného hodnocení připsal body za druhé místo v prvním závodě. O další bodový zisk jej pak v nedělním závodě připravil po devíti odjetých kolech prasklý řetěz motoru u jeho Formule Gloria C8F.

IMG_1502

Podobně úspěšní byli i jezdci v pohárové kategorii ESET TWC. Zatím co Švýcar Peter-Conradin Schreiber vybojoval v Twingo Cupu body a poháry za druhé a třetí místo, tak Lubor Hanžl se při své premiéře postavil 2x na druhé místo v hodnocení juniorských jezdců. René Martinek se v prvním závodě Clií připletl do skrumáže několika vozů a po celé řadě menších střetů skončil v kačírku mimo trať. Ve druhé jízdě však již prokázal své kvality a v našlapané konkurenci byl odmávnut šachovnicovým praporem na pěkném sedmém místě.

Slova jezdců:

Tomáš Korený, Gloria C8F, ESET L21 Formula Junior: “Na Most jsem se těšil, byl to první závod v Česku a konečně jsem se mohl předvést před českými fanoušky. Do Mostu dorazila i konkurence v podobě domácího teamu Chabr Motorsport, což pro mě představovalo velkou výzvu. Sobotní závod vyšel víceméně podle představ, nepovedl se start, ale získal jsem zpátky své druhé místo z kvalifikace, bohužel jsem nestačil na Tomáše Chabra. Ve druhém závodě vše vypadalo nadějněji, byl jsem rychlejší a dotahoval se, ale bohužel mě zastavil prasklý řetěz. Sice to bylo zklamání, ale opět jsem získal spoustu zkušeností, a určitě se těším na další závody.”
Jaroslav Pospíšil, Formule Renault 2.0, ESET L21 Formula: “S mým druhým závodem v sezoně mohu být spokojený. Jsem rád, že jsem mohl odjet všechny jízdy, netrápily nás technické závady, za což musím pochválit celý tým Křenek Motorsport za vynikající práci a přípravu vozu. V prvním závodě jsem bohužel po třech kolech v první zatáčce kolidoval s jiným vozem, ztratil jsem mnoho vteřin a závod odjel až téměř do konce sám. To jsem si částečně vynahradil ve druhém závodě, kdy jsem si mohl perfektně zazávodit s Tomášem Chabrem. Naneštěstí mě ale asi od poloviny závodu začaly trápit velké bolesti zad, které mi ke konci způsobovaly ztrátu až tři sekundy na kolo a já se nemohl plně věnovat čisté jízdě. Na Slovakiaringu nás čeká náročný víkend, trať je velmi technická se spoustou pomalých pasáží, takže věřím, že se dokážu zrychlit a přidat do své sbírky další cenná umístění.”

IMG_1279

Lubor Hanžl, Renault Twingo, ESET Twingo Cup: “Se svými výsledky jsem hodně spokojený. Jsem rád, že jsem oba závody dojel a že se mi podařilo dostat se na stupně vítězů. To pro mne bylo popravdě velkým překvapení, protože je to pro mne vše nové a tak jsem s takovými výsledky vůbec nepočítal. Mám radost, že se mi podařilo zvládnout starty a stejně tak jsem rád za souboje s Alešem Bužgou. Byl to opravdu velký zážitek.”

Peter-Conradin Schreiber, Renault Twingo, ESET Twingo Cup: “Víkend v Mostě jsem si opravdu hodně užil. Byly to dva naprosto odlišné závody, přičemž ten první byl mnohem náročnější. A to nejen kvůli velkému vedru, ale především také kvůli četným soubojům s Gašperem Dernovšekem. Druhý závod se už jel za nižších teplot a tak jsem mohl jet mnohem více uvolněněji. To se nakonec odrazilo i na konečném výsledku, kdy jsem projel cílem jako druhý!”

René Martinek, Renault Clio III, ESET Clio Cup: “V prvním závodě jsem se nezaviněně připletl do nehody a tak to pro mne vše skončilo předčasně. Do druhého závodu jsem už odstartoval o něco opatrněji, přeci jen to nebyl závod s mým vlastním autem. Pokud bych měl hodnotit ale víkend jako celek, tak musím říci, že jsem hodně spokojený. Clio je hodně dobré auto a navíc je i hodně zábavné. V porovnání s mojí Hondou, která je rychlejší a snažší na ovládání, to bylo jako jízda na motokáře. Zvažuji, že bych si takové auto pořídil pro příští sezónu.”

Všichni jezdci si tak v Mostě připsali slušný počet bodů do tabulek průběžného hodnocení. Příležitost na další bodový zisk na sebe nenechá dlouho čekat. Již za devět dnů nás čeká další, v pořadí již čtvrté dějství ESET V4 Cupu, které bude hostit okruh Slovakia Ring u Dunajské Stredy.

foto: Petr Frýba, Josef Hora

IMG_4784 FRYB4364 10987483_1721668398056194_6945078465886218157_o IMG_6689 IMG_4612 IMG_3904 IMG_6322 IMG_6220 IMG_1899 IMG_6448 IMG_1853
IMG_6199

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0