Tým RTR Projects míří za dalšími zkušenostmi do ADAC GT4 Germany

Tým RTR Projects míří za dalšími zkušenostmi do ADAC GT4 Germany

Poslední podnik letošní sezóny ADAC GT4 Germany se odehraje tento víkend na okruhu Sachsenring. Tým RTR Projects sbíral prvně v této sérii zkušenosti

Úspěch závodního týmu Scuderia Praha na domácí půdě – všichni tři jeho jezdci na stupních vítězů
Čtvrteční testy přinesly týmu Šenkýř Motorsport cenné poznatky
Salaquarda se Stipplerem v první dvacítce průběžného pořadí

Poslední podnik letošní sezóny ADAC GT4 Germany se odehraje tento víkend na okruhu Sachsenring. Tým RTR Projects sbíral prvně v této sérii zkušenosti na Nürburgringu a další výzvou pro jezdce českého týmu bude právě okruh z kalendáře Moto GP.

Tým RTR Projects vstupuje do šampionátu ADAC GT4 Germany letos již podruhé a netají se tím, že pokoukává po kompletní sezóně 2020. V autě KTM X-BOW GT4 se budou tento víkend střídat Jan Krabec a německý jezdec Lenny Marioneck, který speciál z dílen Reiter Engineering zná velmi dobře, když startoval v jejich podpůrném šampionátu Reiter Young Star.

Trať z kalendáře Moto GP bude nová nejen pro tým samotný, ale také pro Honzu Krabce. „Další velká výzva. Pro mne to je znovu první návštěva okruhu. Bohužel nebylo možné před závodem testovat, připravoval jsem se proto na simulátoru a studoval onboardy. Je to velmi technická trať, která by mohla našemu autu sedět. Cílem je nabrat další zkušenosti v náročném ADAC GT4,“ řekl před víkendovým kláním Jan Krabec.

„Jsem nadšený, že mohu znovu závodit ve voze KTM X-BOW GT4 a s týmem RTR Projects. Sledoval jsem jejich počínání na Nürburgringu a jsem rád, že nyní u toho mohu být s nimi. Pokusím se co nejvíce pomoci týmu i kolegovi Honzovi. Zdejší trať myslím našemu autu bude sedět, a tak nás čeká snad vydařený víkend,“ řekl ke svému startu Lenny Marioneck.

„ADAC je jeden z nejkvalitnějších okruhových seriálů a jsem rád, že můžeme úspěšnou sezónu zakončit právě tady. Mám rád velké výzvy, na kterých se musí systematicky pracovat, a právě takovou výzvou pro mě ADAC je. Obrovská konkurence, ale přitom vysoce sportovní a přátelské prostředí, které zde společně vytváří jak promotéři, tak soupeři. Prostě se nám tu líbí a rádi bychom toho byli pravidelnými účastníky v následujících letech. I když cílem je především nasbírat další zkušenosti a udělat další krok tak cítím, že závodní víkend přináší potenciál na dobrý výsledek. Ale v motorsportu se stejně v jiném sportu může stát cokoli a vše je otevřené,“ dodal majitel týmu Tomáš Miniberger.

Jezdce týmu RTR Projects čeká kvalifikační boj v sobotu již v 8 hodin ráno, závod pak 11:55 hod. Ve stejnou hodinu pojedou kvalifikaci jezdci také v neděli a závod začíná v 11:50 hod.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0