Tým RTR Projects zvítězil v Barceloně a slaví celkové vítězství v 24H Series European Championship!

Tým RTR Projects zvítězil v Barceloně a slaví celkové vítězství v 24H Series European Championship!

Skvělého výsledku dosáhl český tým RTR Projects, který se zúčastnil závěrečného podniku 24H Series European Championship v Barceloně. Posádka ve

Úspěch závodního týmu Scuderia Praha na domácí půdě – všichni tři jeho jezdci na stupních vítězů
Další podnik ESET V4 Cup se rozjíždí, tentokrát v Chorvatsku
Vitalij Petrov míří do Blancpain GT Series

Skvělého výsledku dosáhl český tým RTR Projects, který se zúčastnil závěrečného podniku 24H Series European Championship v Barceloně. Posádka ve složení Jan Krabec, Petr Lisa, Daniel Skalický, Tomáš Miniberger a Erik Janiš vyhrála hodnocení čtyřiadvacetihodinového závodu v kategorii SP3.

Český tým už potřetí za sebou ukázal, jaké kvality dosahuje a jak dokázal vyladit vůz KTM X-BOW uzavřené specifikace. Tři starty a tři vítězství. „Byl to náš nejlepší závod za posledních několik let. Nejen výsledkem, ale zejména tím, jak jsme ho dosáhli včetně i toho, jak jsme se poprali s důsledky půlnoční nezaviněné havárie. Je radost jezdit a pracovat v týmu, kde panuje nejen profesionalita, ale i pohoda a kolegialita mezi jezdci,“ uvedl majitel týmu a jezdec v jedné osobě Tomáš Miniberger.

Tým pracoval systematicky od prvních tréninků a výkony se dostavily. Po vydařené kvalifikaci se jezdci v závodě ujali průběžného vedení a nebýt nezaviněné havárie, vedli závod od startu až do cíle. „To, že jsme dojeli a k tomu ještě vyhráli není zásluhou jen kvalitního výkonu naší posádky, ale především mechanikům, kteří si přes noc pěkně mákli. Honzu Krabce jeden ze soupeřů nevybíravým způsobem poslal mimo trať a bylo zapotřebí vyčistit auto od kamenů, které málem zničili motor. Když se jim to povedlo, tak jsem já s Petrem Lisou dokázali přes noc stáhnout ztrátu na naše soupeře a dostat se zpět do vedení. Určitě celému týmu patří velké poděkování,“ uvedl po závodě Erik Janiš.

Naprostá radost. Drželi jsme skvělé tempo, auto fungovalo bezchybně a nezastavila nás ani krátká vynucená zastávka v boxech. Ta byla způsobena tím, že mne v noci z trati agresivně odstrčilo Porsche a museli jsme opravovat a propadli jsme se v průběžném pořadí. Máme ale skvělý tým, oprava proběhla rychle, zbytek závodu jsme zvládli bez zaváhání a vítězství ve třídě s velkým náskokem jsme si všichni zasloužili. Tenhle krásný společný úspěch celého týmu si budu dlouho pamatovat,“ doplnil Erika spokojený Jan Krabec.

V brněnském týmu debutoval Petr Lisa, který ve voze KTM X-BOW seděl pouze v simulátoru. Jeho rychlá adaptace byla ale překvapením pro všechny. „Jsem velmi rád, že jsem na nabídku startu kývnul a mohl jsem být v tomto profesionálním týmu. Do závodu jsem nastupoval s velkou pokorou a snažil se od nejzkušenějšího jezdce Erika Janiše načerpat mnoho užitečných rad a zkušenosti. Jel jsem podle týmové strategie a auto předával podle pokynů v kódu 60. Další dva stinty jsem jel v noci a hlavně ten druhý v 3:30 jsme museli zamakat a stahovat ztrátu. Jel jsem asi svůj životní závod. Já jsem nespal od předešlého dne ani jednu minutu, ale ten adrenalin a atmosféra vás tak pohltí, že únava jde stranou. Dovézt auto do cíle na prvním místě byl pro mě nepopsatelný zážitek a byla i slza v oku. Tímto bych chtěl poděkovat klukům jezdcům Erikovi, Tomášovi, Honzovi a Danovi, kteří jeli všichni výborně, taky hlavně klukům mechanikům, bez kterých bychom cíl neviděli.“ Uvedl ke svému startu Petr Lisa.

Dan Skalický v týmu RTR Projects již v minulosti startoval a vůz KTM X-BOW GT4 před závodem v Barceloně znal. „Byla tu neskutečná atmosféra a já jsem rád, že jsem mohl být součástí takového úspěchu a výkonu, který všichni v týmu předvedli. Nebyl to jednoduchý závod, hlavně vysoké teploty byly hodně nepříjemné,“ řekl k závodu Dan Skalický.

Tým RTR Projects se v letošním roce zúčastnil tří podniků seriálu 24H European Championship a tři závody vyhrál. Tuto neuvěřitelnou bilanci pak už jen podtrhuje fakt, že český tým vyhrál hodnocení kategorie SP2. Z tohoto triumfu se radují také Tomáš Miniberger a Erik Janiš, kteří vyhráli tabulku jednotlivců.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0