Tým Scuderia Praha hodnotí letošní sezónu a pokukuje po Le Mans

Tým Scuderia Praha hodnotí letošní sezónu a pokukuje po Le Mans

K úspěšné sezóně 2017 uspořádal tým Scuderia Praha neformální setkání s novináři. Nejen jezdci, ale i členové týmu hodnotili letošní výsledky a rozpov

Úspěšná série týmu „Bohemia Energy racing with Scuderia Praha“ pokračuje!
Scuderia Praha zažije ostrou premiéru se 488 GT3 v Blancpain Endurance Cupu
Scuderia Praha ovládla závod 24 hodin Portimao

K úspěšné sezóně 2017 uspořádal tým Scuderia Praha neformální setkání s novináři. Nejen jezdci, ale i členové týmu hodnotili letošní výsledky a rozpovídali se i o plánech do budoucna. V hledáčku ryze českého týmu je také závod 24h Le Mans.

Tým Scuderia Praha obsadil v letošním hodnocení 24H Series v týmové klasifikaci druhou pozici a nebýt o dodatečném rozhodnutí pořadatelů o zařazení lednové čtyřiadvacetihodinovky v Dubaji do konečné klasifikace, Češi by zvítězili. „Byl to podraz, ale už jsme na to nemohli reagovat. Zkusili jsme jednat, ale neúspěšně,“ uvedl jezdec Jiří Písařík.

A proč se tým Scuderia Praha vydal cestou závodů 24H Series? „Našim cílem je jezdit vytrvalostní závody na dvanáct nebo čtyřiadvacet hodin. V podstatě nemáme jinou možnost, než závodit v sérii 24H pořádanou organizací Creventic. Všechny ostatní šampionáty takto dlouhé závody nenabízejí,“ uvedl vedoucí závodní divize Ivo Horn.


Tým Scuderia Praha, který je úzce navázán na stejnojmenné oficiální české dealerství Ferrari a Maserati, s posádkou ve složení Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli, bude chtít v roce 2018 zaútočit na absolutní trofej v evropském hodnocení 24H Series. Do té se budou započítávat závody na okruzích Silverstone, Navarra, Imola, Portimao, Barcelona a belgické Spa.

Závod 24h Le Mans český tým hájící italské barvy Ferrari neláká? „Závod v Le Mans je samozřejmě snem každého jezdce. A u mě tomu není jinak. Jen nechci do Le Mans přijet nepřipravený. Závodím asi tři nebo čtyři roky a necítím se teď vydat do Mekky vytrvalostních závodů. Za další dva, tři nebo čtyři roky budeme ale připraveni,“ řekl s nadšením v tváři Jiří Písařík.

V týmu absolvuje vytrvalostní závody Josef Král, který zvítězil v závodě GP2 Series, dnešní Formuli 2. „Přestup do auta nebyl až tak složitý. Naopak, vytrvalostní závody si užívám a moc. V GP2 jsme měli za celý víkend jen hodinu na přípravu, a to včetně kvalifikace a sprintové závody příliš prostoru jezdci taky nenabízely. Tady je to vše jiné. Jen v závodě absolvuji třeba šest hodinových stintů. A nenechte se mýlit. Vytrvalostní závody se jedou na 100 % výkon jak auta, tak jezdce. Žádný klídek to není. Je to sprint na dvanáct nebo čtyřiadvacet hodin,“ řekl zkušený pilot Josef Král.

COMMENTS

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  E.Černá 3 years ago

  Moc bych vám to hoši Jirko, Pepo a Matteo přála. Jednou Le Mans pojedete a vyhrajete. Jste vytrvalostní a bezvadní řidiči. Sleduji vás a vždycky fandím.
  Ellen

  • comment-avatar
   Josefus 3 years ago

   Vítězství v Le Mans by týmu Scuderia Praha přál snad každý český fanoušek, avšak optimismus paní Ellen mohu těžko sdílet, když si uvědomím, jak finančně náročné by to bylo. Obávám se, že Scuderia Praha to bude mít v případě účasti těžké i proti stávajícím týmům třídy GTE-Am, které mají s Le Mans letitou zkušenost a více finančních prostředků.

 • comment-avatar
  E.Černá 3 years ago

  Vážený pane Josefus, souhlasím s vámi, ale přesto věřím, že se jim to povede. Těžké i velmi finančně náročné to opravdu bude. Prostě fandit a přát jim to, to je to nejmenší, co pro to my diváci a fanoušci, můžeme udělat. E.

  • comment-avatar
   Josefus 3 years ago

   No, s eventuální pomocí Boží jim to možná jednou vyjde…

 • DISQUS: 0