Tým Šenkýř Motorsport na Silverstone v sobotu v TOP 10

Tým Šenkýř Motorsport na Silverstone v sobotu v TOP 10

První závodní den pátého podniku šampionátu International GT Open otevřel český tým Šenkýř Motorsport závodící pod statutem BMW Motorsport Junior Tea

Tým GT2 Motorsport čeká domácí závod na Masarykově okruhu
Pro RTR Projects skončil rakouský víkend už v pátek
Tým RTR Projects míří za dalšími zkušenostmi do ADAC GT4 Germany

První závodní den pátého podniku šampionátu International GT Open otevřel český tým Šenkýř Motorsport závodící pod statutem BMW Motorsport Junior Teamu osmým místem. To vybojovali Richard Gonda a Beitske Visser v sedmdesátiminutovém závodě.

Kvalifikace, která se jela v novém formátu, přinesla po zprůměrování časů Richarda Gondy a Beitske Visser jedenáctou startovní pozici. Týmové BMW M6 GT3 mohlo být o jednu až dvě řady výše, ale sportovní komisaři neuznali nejrychlejší kolo slovenského jezdce z důvodů nedodržení track limitů.

Do závodu startoval Richard Gonda, který po startu vybojoval desátou příčku. Když tři soupeři před ním nezvládli řízení svého vozu, ocitl se tým Šenkýř Motorsport na sedmém místě. V této pozici však Gonda strávil dalších dvacet minut, kdy byly na okruhu Silverstone vyvěšeny žluté vlajky a před celým startovním polem kroužil safety car. Když už zpomalovací vůz zajel, otevřelo se okno pro výměnu jezdců. Vedení českého týmu se rozhodlo za volantem nechat Gondu co možná nejdéle, ten tak k mechanikům zamířil ze třetí pozice. Beitske Visser se vrátila na trať jako šestá a krásným předjížděcím manévrem se dostala na chvíli na pátou příčku. Rychlejší jezdci zezadu ji však odsunuli na konečné bodované osmé místo.

„Preteky boli na začiatku celkom hektické, tak som sa z toho snažil vyťažiť maximum. Dobre som si zapretekal, získal niekoľko pozícii. Chalani urobili skvelý pitstop a nakoniec je z toho top 10. Budeme však ešte musieť nájsť ďalší performance v aute, aby sme mali s Beitske zajtra lepšie šance,“ uvedl po závodě Richard Gonda.

„Richard předvedl velmi dobrý start, když se vyhnul všem problémům. Já pak bojovala s tempem a osmé místo bylo maximum, čeho jsme dnes mohli dosáhnout. Uvidíme, jestli se na zítra můžeme posunout a bojovat o vyšší příčky,“ řekla po závodě Beitske Visser.

V neděli čeká na jezdce kvalifikace od 11:05 hod. a závod od 16:00 hodin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0