Tým Šenkýř Motorsport se stává juniorským týmem BMW Motorsport

Tým Šenkýř Motorsport se stává juniorským týmem BMW Motorsport

Brněnský tým Šenkýř Motorsport, v jehož čele stojí již řadu let úspěšný závodník Robert Šenkýř, navazuje na dřívější úspěšnou spolupráci s 

Karel Abraham na Šelepce pokřtí fotoknihu Abajafans
Mičánek Motorsport vystavuje své závodní vozy v brněnské Olympii
Soutěž o okruhového šampiona si vyzkoušeli i mladíci z HC Verva Litvínov

Brněnský tým Šenkýř Motorsport, v jehož čele stojí již řadu let úspěšný závodník Robert Šenkýř, navazuje na dřívější úspěšnou spolupráci s BMW.

„Jsem rád, že mohu oficiálně potvrdit, že se náš tým od nadcházejícího podniku GT Open International stává juniorským týmem BMW. Vše je to především výsledek letitých dobrých vztahů, stejně tak i našich výsledků z loňské sezóny GT Open,“ říká majitel týmu Robert Šenkýř.

V rámci juniorského programu BMW Motorsportu přichází do týmu talentovaná holandská jezdkyně Beitske Visser. 24-letá pilotka má na svém kontě celou řadu startů s monoposty jako například: ADAC Formel Masters, GP3, Formula V8 3.5. V loňském roce byla vybrána do nově vzniklé W Series, kde ji po třech odjetých podnicích patří průběžné druhé místo.

U příležitosti tohoto oznámení prozradil Robert Šenkýř, jakým směrem se vydá jeho tým ve zbývající části letošní sezóny.

„V průběhu zimní přestávky, když jsme vytvářeli závodní program pro letošní rok, jsme věděli, že bychom chtěli rozjet náš program s BMW M4 GT4, příležitostně startovat ve 24H Series a hlavně pokračovat v International GT Open. Je to mezinárodní série se silnou konkurencí a nemalým potenciálem. Muselo se ale doladit spousta věcí, a tak jsem rád, že už je vše jasné a že vedle nadcházejícího podniku na Red Bull Ringu odjedeme také všechny zbývající podniky sezóny, tedy Silverstone, Barcelonu a Monzu. Beitske s námi společně s Richardem v červnu v Brně testovala a ukázala hned velmi dobrou rychlost, tak se na náš první oficiální projekt s BMW moc těšíme. Neměli bychom zapomenout zmínit naše partnery, kteří nám pomáhají udržet kvalitu našeho závodění, moc rád bych tak zmínil naše stálé podporovatele BMW Motorsport, Ravenol, Drexler, Q-servis, Q4U, KW a mnoho dalších a poděkoval jim za jejich podporu“ dodává Robert Šenkýř.

Spolu s talentovanou Holanďankou se bude ve voze BMW M6 GT3 střídat slovenský závodník Richard Gonda, který s týmem již absolvoval úspěšně loňské závody GT Open ve Spa a v Barceloně. „Red Bull Ring je krásná trať a miesto na pretekanie. Moja zimná príprava na BMW M6 GT3 a GT Open sa sice trochu natiahla, no cítimsa byť skvelo pripravený a poriadne nabudený. Podpora BMW Motorsport je významný aspekt a teším sa, že po vlanajších štartoch sa opäť posúvame ďalej. S Beitske sa poznám už z World Series a formulových súťaží. Je velmi rýchla pilotka, skúsená a verím, že počas víkendu vytvoríme pre team Šenkýř Motorsport kvalitnú posádku,“ říká Richard Gonda.

Beitske Visser již s týmem absolvovala test na brněnském Masarykově autodromu a na nově vzniklý projekt se již velice těší: „S týmem jsem nedávno testovala v Brně, kde jsem se cítila naprosto skvěle. Tým šlapal na výbornou a na každém z jeho členů byla vidět veliká motivace. Richard je velice rychlý a má mnoho zkušeností. Myslím, že budeme rychlá dvojka. Red Bull Ring znám již z formulových závodů, a tak se tam moc těším. Bude to můj první závod s vozem specifikace GT3, a tak se budu muset mnohé naučit. Věřím však, že můžeme být hodně rychlí a pro dobrý výsledek uděláme maximum.“

Kalendář GT Open 2019

27.-28. 04. – Paul Ricard
25.-26. 05. – Hockenheimring
08.-09. 06. – Spa-Francorchamps
13.-14. 07. – Red Bull Ring
07.-08. 09. – Silverstone
21.-22. 09. – Barcelona
12.-13. 10. – Monza

Užitečné odkazy:

www.senkyr-motorsport.com
www.bmw-motorsport.com
www.richardgonda.sk
www.gtopen.net
www.ravenol.de
www.drexler-automotive.com
www.qservis.sk
www.q4u.sk
www.kwautomotive.de

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    S Beitske Visser mám fotografii letos na DTM víkendu v Zolderu. Jak je ten svět malý.

  • DISQUS: 0