Tým Šenkýř Motorsport se v neděli dostal až na čtvrté místo

Tým Šenkýř Motorsport se v neděli dostal až na čtvrté místo

Úspěšné zakončení pátého podniku International GT Open má na svém kontě český tým Šenkýř Motorsport startující s posádkou Richard Gonda – Beitsk

Jedlinski opět vítězí, závod se dokončoval za safety carem
Richard Gonda na VCSR bojoval o čelo pretekov
Španělská tour týmu RTR Projects na výbornou!

Úspěšné zakončení pátého podniku International GT Open má na svém kontě český tým Šenkýř Motorsport startující s posádkou Richard Gonda – Beitske Visser pod hlavičkou BMW Motorsport Junior Teamu. Po osmém místě v sobotním závodě přišla v neděli čtvrtá příčka.

Do hodinového závodu startovala Beitske Visser, a to z osmé pozice. Tu dokázala ještě vylepšit, ale po několika předjížděcích manévrech předávala při povinné zastávce auto Richardu Gondovi na výchozím místě. Slovenský jezdec pak stahoval šestivteřinovou ztrátu na sedmou příčku a se soupeřem si rychle poradil. Na konci závodu vrcholil boj o pódium, ve kterém chybovali dva jezdci a Richard Gonda projel cílem se svým BMW M6 GT3 na pátém místě. Po penalizaci se český tým posunul na konečnou čtvrtou pozici.

„Udělali jsme dnes několik změn na našem autě a bylo to mnohem lepší. Startovala jsem z osmého místa a dokázala jsem držet tempo. I když to bylo lepší než včera, ještě to nebylo dokonalé. Nakonec z toho byla konečná čtvrtá pozice, z čehož jsme všichni rádi,“ uvedla po nedělním závodě Beitske Visser.

„Velmi ma teší, že zmena setupu na dnes zafungovala správnym smerom. Beitske dobre odštartovala a poradila si s tlakom áut za nami. Ja som sa v aute cítil skvele každé kolo a nakonci sa mi tak darilo byť na trati jedným z najrýchlejších. K tomu trochu šťastia v poslednom kole a je z toho skvelé 4. miesto. Myslím, že sme maximalizovali naše šance. Veľká vďaka tímu, partnerom a všetkým, ktorý fandili!“ řekl po závodě Richard Gonda.

„Pro nás to byl dobrý víkend. Dosáhli jsme na maximum, co bylo možné. Na konci druhého závodu jsme dokonce jezdili nejrychlejší kola ze všech aut, úprava setupu před nedělním závodem přinesla úspěch. Naši první účast na anglické půdě jsme si užili a odjíždíme spokojeni,“ zhodnotil vystoupení svého týmu Robert Šenkýř.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0