U Chovance převažuje po formulovém debutu spokojenost

U Chovance převažuje po formulovém debutu spokojenost

Zdeněk Chovanec je po svém premiérovém vystoupení na formulové scéně během podniku F4 SAE v Dubaji vcelku spokojen. Věří však, že výsledky mohly

Knopp v pátek vyrovnal své maximum
Knopp se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí
Venezuelan s českými kořeny Chovanec míří na scénu F4

Zdeněk Chovanec je po svém premiérovém vystoupení na formulové scéně během podniku F4 SAE v Dubaji vcelku spokojen. Věří však, že výsledky mohly být o něco lepší.

V rámci doprovodného programu místního čtyřiadvacetihodinového závodu odstartovala v Dubaji během uplynulého víkendu nová sezona zimního šampionátu F4 SAE. Ve startovní listině úvodního podniku se objevil také venezuelský závodník českého původu Zdeněk Chovanec, pro kterého se jednalo o premiérové vystoupení na scéně formulových závodů.

A rozhodně nešlo o špatný debut. Ve třetím závodě jej sice potkala smůla a po kontaktu s Hamdou Al Qubaisi jeho vystoupení skončilo krátce po startu, předchozí dvě jízdy pro něj ovšem skončily šestým, respektive sedmým místem. Tyto výkony mu vynesly dohromady 14 bodů.

Po prvním vystoupení ve formulovém kokpitu tedy panovala u Zdeňka spokojenost. Zároveň však věří, že mohl dosáhnout ještě o něco lepších výsledků.

 „Pro první závod jsme oproti kvalifikaci hodně změnili nastavení a ke konci jsem se potýkal s velkou přetáčivostí. Druhé klání bylo asi nejlepší. Bavil jsem se a nějakou dobu jsem dokonce jezdil na třetím místě. Myslím si, že to bylo moje nejlepší vystoupení. V poslední jízdě jsem neodstartoval špatně. Štěstí ale bohužel nebylo na mé straně a já havaroval. Jsem celkem spokojen, jen jsme možná mohli dosáhnout lepších výsledků,“ zhodnotil pilot stáje Xcel Motorsport dubajský víkend.

Nadcházející podnik čeká patnáctiletého pilota již během tohoto víkendu. Tentokrát šampionát zavítá do Abú Zabí a Chovanec se nebojí pomýšlet na stupně vítězů.

„Před dalším podnikem se cítím připravenější. Při tréninku na simulátoru se nám dařilo zajíždět poměrně dobré časy, tak uvidíme, zda-li se nám poštěstí a získáme nějaké pódium.”

Po úvodní trojici jízd patří Chovancovi v průběžném pořadí sedmá pozice.

titulní fotografie: Xcel Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0