U RTR Projects bodovali i navzdory odstoupení

U RTR Projects bodovali i navzdory odstoupení

Posádka stáje RTR Projects Jan Krabec - Lennart Marioneck si v úvodním víkendovém klání ADAC GT4 Germany na Hockenheimringu připsala body za 15. místo. Stalo se tak i přesto, že technické problémy zabránily této dvojici dojet do cíle závodu.

RTR Projects absolvuje kompletní sezonu ADAC GT4 Germany
Pro RTR Projects skončil rakouský víkend už v pátek
Víkendový přehled: RTR Projects, ISR, Chovanec a další

Na Hockenheimringu pokračuje tento víkend rovněž letošní ročník ADAC GT4 Germany. Ten má na programu druhý letošní podnik. V akci opět nechybí český tým RTR Projects s posádkou ve složení Jan Krabec a Lennart Marioneck.

První závod víkendu byl na programu v sobotu odpoledne. O podobě jeho startovního roštu se rozhodlo dopoledne v kvalifikaci. V ní KTM X-Bow GT4 brněnské ekipy obsadilo 18. příčku. O tento výsledek se časem 1:49,239 postaral Jan Krabec.

Na roštu ale nakonec český jezdec stál o dvě místa výše, tedy na 16. pozici. Komisaři totiž rozdali velké množství penalizací. Mezi potrestanými byly mimo jiné i posádky Robin Falkenbach – Cedric Piro (Team Piro Sports Caffè d Italia) a Jacob Erlbacher – Christoph Dupré (Dupre Motorsport Engineering), které se propadly právě za naše želízko v ohni.

Vstup do závodu ale Krabcovi nevyšel podle představ. Brzy se totiž propadl na poslední 22. místo. Ještě během úvodního okruhu ale dokázal získat dvě pozice zpátky. Nejprve se posunul před Christera Jönse ze stáje Dörr Motorsport a poté také před Alesii Kreuzpointnerovou, která hájí barvy týmu MRS GT-Racing.

Krabcova stíhací jízda pak v dalších kolech pokračovala. Do karet mu při jeho snažení hrály mimo jiné i potíže Dennise Fetzera (Team Allied-Racing), Dennise Richtera (Porsche Zentrum 5 Seen Motorsport) nebo Marcuse Suaba (DLV-Team Schütz Motorsport), dále odstoupení Alekseje Sizova (Dörr Motorsport) nebo penalizace průjezdu boxy Toma Kieffera (Team Allied-Racing), který stál nesprávným způsobem na startovním roštu.

Zveřejnil(a) RTR Projects, a.s. dne Sobota 19. září 2020

 

 

Netrvalo dlouho a český závodník brzy kroužil na bodované 15. příčce. Na té se ale příliš dlouho neohřál. Mohly za to hodiny ve vlásence Spitzkehre, kvůli kterým se propadl na 19. pozici. Do začátku okna pro zastávky v boxech se pak dokázal posunout alespoň na 18. příčku.

Po výměnách jezdců se vůz RTR Projects, ve kterém již seděl Lennart Marioneck, posunul na 17. pozici. Toto umístění ale nebylo pro německého pilota dostačující a v dalších kolech to dokazoval. Postupně se propracoval až na 13. příčku.

Nakonec ale šachovnicovou vlajku nespatřil. Na jeho voze totiž došlo k poškození řízení a v předposlední zatáčce vycestoval z trati. I přes nedokončený závod se ale v táboře týmu mohli radovat z bodů. Byli totiž klasifikováni jako patnáctí. To by za normálních okolností znamenalo jeden bod. Posádky Christopher Dreyspring – Christer Jöns (sedmí v cíli) a Dennis Richter- Dominik Schraml (jedenáctí v cíli) ale neskórovaly do šampionátu a na konto Krabce s Marioneckem tak putovaly tři body. Zatímco celkově z toho bylo 15. místo, v hodnocení Trophy obsadila dvojice čtvrtou příčku.

Zveřejnil(a) RTR Projects, a.s. dne Sobota 19. září 2020

 

 

“Opravdu to nebyl dobrý závod. Jan dostal od soupeřů dvě rány. Jedna z nich byla zcela zbytečná. Kvůli tomu ztratil spoustu pozic. Můj úsek byl fajn, bylo ale velice těžké předjíždět. V poslední zatáčce se ale něco rozbilo v řízení, takže jsme nedojeli. Jsem rád, že jsem nenarazil do zdi. Kluci tak nebudou mít tolik práce. Doufejme, že zítřejší závod bude lepší,” zhodnotil sobotní vystoupení Marioneck.

Nedělní program ADAC GT4 Germany odstartuje na Hockenheimringu kvalifikací v 10:10, která rozhodne o pořadí na roštu druhé víkendové jízdy. Ta odstartuje ve 14:40.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Florian Janits – Reinhard Kofler (True Racing, KTM X-Bow GT4 Evo) 33 kol, 2. Gabriele Piana – Michael Schrey (Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) +2,385, 3. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) +15,372… 15. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 4. v hodnocení Trophy) +1 kolo.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Gabriele Piana – Michael Schrey (Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) 60 bodů, 2. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 57 bodů, 3. Julien Apothéloz – Luca-Sandro Trefz (HTP-Winward Motorsport, Mercedes-AMG GT4) 47 bodů… 19. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 4 body.

Průběžné pořadí týmů: 1. Hofor Racing by Bonk Motorsport 60 bodů, 2. Team Allied-Racing 57 bodů, 3. HTP-Winward Motorsport 49 bodů… 15. RTR Projects 8 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Tom Kieffer – Christian Kosch (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 132 bodů, 2. Joachim Bölting – Tano Neumann (Schütz Motorsport, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 122 bodů, 3. Georg Braun – Stephan Grotsollen (Team Lillestoff, BMW M4 GT4) 80 bodů, 4. Jan Krabec (RTR Projects, KTM X-Bow GT4), Marcus Suabo (Schütz Motorsport, Mercedes-AMG GT4) 36 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT4 Germany

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0