U RTR Projects si v neděli polepšili

U RTR Projects si v neděli polepšili

Stáj RTR Projects si v nedělním závodě ADAC GT4 Germany na Hockenheimringu oproti sobotnímu klání výsledkově polepšila. Posádka Jan Krabec - Lennart Marioneck obsadila celkovou 11. příčku. Krabec se navíc mohl radovat z vítězství v hodnocení Trophy.

Víkendový přehled: RTR Projects, ISR, Chovanec a další
Krabec je s víkendem spokojen
U RTR Projects bodovali i navzdory odstoupení

Sobotní závod ADAC GT4 Germany na Hockenheimringu vynesl posádce stáje RTR Projects ve složení Jan Krabec a Lennart Marioneck tři body za 15. místo. Na tento výsledek dosáhla česko-německá dvojice i přesto, že kvůli poškození řízení nespatřila šachovnicovou vlajku. A v neděli mohla v táboře brněnské ekipy panovat větší spokojenost.

U RTR Projects bodovali i navzdory odstoupení

Důvod k úsměvu měli členové stáje již po skončení dopolední kvalifikace. V ní totiž Lennart Marioneck zaznamenal čas v hodnotě 1:47,975 a skončil na desátém místě.

Výchozí pozice vozu KTM X-Bow GT4 se startovním číslem 89 do druhého závodu víkendu ale byla ještě o něco lepší. Posádka týmu Allied-Racing Dennis Fetzer – Joel Sturm, která měla původně startovat z devátého místa, totiž byla na roštu odsunuta o tři místa dozadu a její pozice připadla právě týmu RTR Projects.

Ten se ale v první desítce dlouho neohřál. Lennart Marioneck totiž ztratil během úvodního okruhu závodu tři pozice a do druhého kola najížděl jako dvanáctý.

Propad německého jezdce pak v dalších kolech pokračoval a postupně se ocitl na 15. místě. Z tohoto umístění se později dokázal odlepit a když bylo zahájeno okno pro zastávky v boxech, jezdil Marioneck po trati na 14. pozici.

 

Zveřejnil(a) RTR Projects, a.s. dne Neděle 20. září 2020

 

Po skončení okna pro zastávky v boxech na tom ale byli u RTR Projects ještě lépe. Během výměn jezdců totiž vydělali další dvě příčky a když se pořadí ustálilo, figuroval Jan Krabec na 12. příčce.

I on navíc dokázal postupovat pořadím a v jednu chvíli jsme mohli jeho jméno registrovat ve výsledkové listině na desáté příčce. Zde se sice až do cíle neudržel a pod šachovnicovým praporkem projel jako jedenáctý, i tak ale měla česká stáj co slavit. Díky skutečnosti, že v cíli sedmá dvojice Dennis Richter a Dominik Schraml (Porsche Zentrum 5 Seen Motorsport) závodila bez nároku na body do šampionátu, připsali si Krabec s Marioneckem na konto místo pěti bodů hned šest. Krabec navíc mohl slavit vítězství v hodnocení Trophy.

 

Zveřejnil(a) RTR Projects, a.s. dne Neděle 20. září 2020

 

“Další náročný závod v ADAC GT4 Germany je za námi. V neděli z toho bylo jedenácté místo v cíli hodinového závodu a první pozice v GT4 Trophy pro Honzu Krabce. Přesvědčili jsme se opět o náročnosti tohoto seriálu a o tom, že konkurence je silná a tvrdá. Už teď se ale těšíme na Sachsenring, který se jede už za dva týdny,” uvedla stáj RTR Projects po skončení nedělního závodu na svém Facebooku.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Florian Janits – Reinhard Kofler (True Racing, KTM X-Bow GT4 Evo) 33 kol, 2. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) +3,445, 3. Julien Apothéloz – Luca-Sandro Trefz (HTP-Winward Motorsport, Mercedes-AMG GT4) +8,680… 11. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) +29,922.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 77 bodů, 2. Gabriele Piana – Michael Schrey (Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) 73 bodů, 3. Julien Apothéloz – Luca-Sandro Trefz (HTP-Winward Motorsport, Mercedes-AMG GT4) 63 bodů… 18. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 10 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Team Allied-Racing 77 bodů, 2. Hofor Racing by Bonk Motorsport 73 bodů, 3. True Racing 66 bodů… 13. RTR Projects 16 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Tom Kieffer – Christian Kosch (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 172 bodů, 2. Joachim Bölting – Tano Neumann (Schütz Motorsport, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 154 bodů, 3. Georg Braun – Stephan Grotstollen (Team Lillestoff, BMW M4 GT4) 106 bodů, 4. Jan Krabec (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 73,5 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT4 Germany

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0