U RTR Projects skončili v sobotu mezi nejlepšími deseti

Posádka stáje RTR Projects ve složení Jan Krabec a Lennart Marioneck skončila v sobotním závodě ADAC GT4 Germany na Lausitzringu v elitní desítce. Obsadila devátou příčku.

RTR Projects odstartuje sezónu X-BOW Battle na domácí půdě v Brně
Tým RTR Projects budou v závodech X-BOW Battlu na Slovakia Ringu poprvé reprezentovat tři jezdci!
Okruhová sezóna začíná v již po čtrnácté dubajskou 24-hodinovkou. Češi budou opět u toho!

Předposledním podnikem nepokračují tento víkend na Lausitzringu pouze letošní sezony ADAC F4 a ADAC GT Masters, ale také aktuální ročník seriálu ADAC GT4 Germany. Zde můžeme v akci opět vidět českou stáj RTR Projects s posádkou Jan Krabec a Lennart Marioneck.

Předchozí podnik, který se konal o víkendu 16.-18. října na rakouském Red Bull Ringu, se české ekipě příliš nevydařil. Její účinkování totiž skončilo již ve druhém volném tréninku po havárii Jana Krabce. Po sobotním závodě na Lausitzringu již ale mohli být u RTR Projects šťastnější. Dosáhli totiž na umístění mezi elitní desítkou.

Že česká stáj může pomýšlet na nejlepší desítku, ukázaly již páteční volné tréninky. Ty se stejně jako sobotní jízdy odjely na mokru a Lennart Marioneck obsadil v obou z nich osmou příčku. Kvalifikace ale byla v podání vozu KTM X-Bow GT4 se startovním číslem 89 o něco méně vydařenější. Jan Krabec v ní zajel šestnáctý čas.

Na startovním roštu ale nakonec stálo toto auto jako čtrnácté. Mohla za to jednak celkem patnáctimístná penalizace pro Toma Kieffera a Christiana Kosche z týmu Allied-Racing, kteří původně obsadili v kvalifikaci sedmou příčku, a dále také desetimístný trest pro posádku stáje DLV-Team Schütz Motorsport ve složení Joachim Bölting a Tano Neumann. Tato dvojice obsadila v kvalifikaci čtrnáctou příčku.

Také v závodě se jezdci museli vypořádat s mokrou dráhou. Později navíc do hry vstoupila rovněž tma, která se během závodu nad Lausitzringem rozprostřela.

Sobotní závod ADAC GT4 Germany se odjel převážně za tmy. Foto: RTR Projects

Krabec, který závod otevíral, a Marioneck, jenž svého parťáka vystřídal pro závěrečný úsek, dosáhli na deváté místo. Pro RTR Projects se jednalo o třetí umístění mezi nejlepší desítkou v této sezoně. Zbylých dvou tým dosáhl v závodech na Sachsenringu, kde si připsal sedmé, respektive šesté místo. Krabec pak mohl mít v cíli ještě jeden důvod k radosti. Stal se totiž vítězem hodnocení Trophy.

Jan Krabec si připsal vítězství v hodnocení Trophy. Foto: RTR Projects

„Nevšední zážitek mají za sebou jezdci ADAC GT4 na Lausitzringu, kteří svůj závod odjeli ve tmě a na mokré trati. My jsme do závodu vstupovali s respektem a cílem získat zpět důvěru a dobrý pocit z auta po nehodě na Red Bull Ringu,“ uvedla stáj na svém facebookovém účtu.

„Honza měl dobrý start a propracoval se až na 11. místo. Bohužel při jednom ze soubojů vyjel mimo trať a propadl se na 16. pozici. V této pozici předával Lennymu, který během svého stintu dokázal i přes výlet mimo trať vybojovat 9. příčku. Honza navíc zopakoval vítězství v rámci své kategorie Trophy,“ shrnul dále tým své sobotní vystoupení.

Do závodu promluvily dva výjezdy zpomalovacího vozu. K prvnímu došlo krátce po startu poté, co skončil ve štěrku pilot DLV-Teamu Schütz Motorsport Marcus Suabo. O druhý se postaral zhruba 23 minut před koncem Cedric Piro z Teamu Piro Sports Caffè d Italia. Jeho Ginetta G55 GT4 rovněž skončila v kačírku.

Nedělní závod odstartuje v 16:40.

Výsledky prvního závodu: 1. Tim Heinemann – Moritz Oestreich (Prosport Racing, Aston Martin Vantage GT4), 2. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) +1,773, 3. Jan Marschalkowski – Hendrik Still (Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4) +6,756… 9. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) +45,556, 1. v Trophy) +45,556.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Julien Apothéloz – Luca-Sandro Trefz (Mann-Filter Team HTP-Winward, Mercedes-AMG GT4) 144 bodů, 2. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 127 bodů, 3. Gabriele Piana – Michael Schrey (Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) 125 bodů… 16. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 37 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Georg Braun – Stephan Grotstollen (Team Lillestoff, BMW M4 GT4) 316 bodů, 2. Tom Kieffer – Christian Kosch (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 314 bodů, 3. Tano Neumann – Joachim Bölting (DLV-Team Schütz Motorsport, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 302 bodů, 4. Jan Krabec (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 186 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Team Allied-Racing 159 bodů, 2. MANN-FILTER Team HTP-WINWARD 147 bodů, 3. Hofor Racing by Bonk Motorsport 132 bodů… 12. RTR Projects 44 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT4 Germany