Úprava BoP pro Aston Martin a Ferrari před 6h Silverstone

Úprava BoP pro Aston Martin a Ferrari před 6h Silverstone

Tento víkend pokračuje šampionát vytrvalostních závodů FIA WEC super sezóny 2018/19, a to závodem na britském okruhu Silverstone. Původně se v rámci G

FIA WEC: Kategorie GTE slábne, Aston Martin omezí účast
FIA WEC: Aston Martin volá po lepší transparentnosti BoP
Aston Martin před Le Mans přibere, Porsche bude víc dýchat

Tento víkend pokračuje šampionát vytrvalostních závodů FIA WEC super sezóny 2018/19, a to závodem na britském okruhu Silverstone. Původně se v rámci GTE Pro neočekávaly žádné změny v rozložení sil, ale nakonec došlo ke změně BoP pro vozy Aston Martin a Ferrari.

FIA začátkem týdně potvrdila změnu v tabulce Balance of Performance, která má za cíl vyrovnat výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými vozy třídy GTE. Právě zcela nový Aston Martin Vantage GTE se zatím letos potýká s největšími problémy, a tak jde pro automobilku o vítanou úpravu.

Přeplňovaný osmiválec Astonu již nebude tak škrcený a turbo dostane mnohem větší výkon, a to v kompletním rozsahu otáček. I z toho důvodu dostane vůz navíc také o pět litrů větší nádrž, než jakou měl ve Spa.

Aston Martin nasazuje ve třídě GTE Pro dva vozy, ale na okruhu Silverstone bude mít každá posádka k dispozici jen dva piloty. Darren Turner vůz poprvé vynechá závod WEC, zatímco Jonathan Adam usedne za volant Astonu v barvách TF Sport v GTE Am.

Menší přilepšení v oblasti výkonu obdrželo také Ferrari pro své vozy 488 GTE Evo, ty se zatím rovněž potýkaly s nedostatečnou rychlostí.

Ve třídě GTE Am pak k žádným úpravám BoP nedošlo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0