Úřadující šampión formule 3 Norris pojede ve F2 za Carlin

Úřadující šampión formule 3 Norris pojede ve F2 za Carlin

Rapidní vzestup aktuálně prožívá mladík, o kterém budeme ve světovém motorsportu slýchat stále častěji. Vítěz letošního evropského šampionátu FIA F3 v

McLaren potvrdil Alonsův test vozu IndyCar
Nissan bude ve Formuli E stavět na zkušenostech z LMP1 či vývoji elektrických vozidel
Staněk sahal v sobotu po stupních vítězů

Rapidní vzestup aktuálně prožívá mladík, o kterém budeme ve světovém motorsportu slýchat stále častěji. Vítěz letošního evropského šampionátu FIA F3 vstoupí v příštím roce do své první kompletní sezony v seriálu Formule 2 v barvách stáje Carlin.

Norris má za sebou ve svých osmnácti letech výkony, které jsou na jeho věk mimořádné. V posledních třech letech vyhrál hned pět mezinárodních formulových šampionátů. V roce 2015 triumfoval v tehdejším seriálu MSA Formula už jako pilot Carlinu, loni ovládl klasifikaci novozéladnské Toyota Racing Series, severoevropského poháru Formule Renault 2.0 a evropského šampionátu dvoulitrových formulí. Letos opět za volantem týmu Carlin uspěl v premiérovém ročníku náročné „ef-trojky“.

Rezervní jezdec týmu McLaren se ve Formuli 2 objevil již letos, aby absolvoval závěrečný podnik sezony v Abu Dhabi jako přípravu na nadcházející ročník, stalo se tak v rámci jednorázového startu za Campos Racing. Oficiálně poté na svých sociálních sítích informoval, že si jako tým pro novou kampaň 2018 vybírá Carlin. Stáj Trevora Carlina bude společně s Fortec Motorsportem a českou sestavou Charouz Racing System mezi třemi nováčky na startovním roštu a pro Norrise byla logickou volbou.

„Sezona 2018 bude znamenat můj čtvrtý rok u Carlinu, kde je přátelské prostředí a cítím se v něm velmi komfortně, jako bych byl součástí velké rodiny. V příštím roce si ve F2 budu muset zvyknout na vůz s vyšším výkonem, na pneumatiky Pirelli a povinné zastávky v boxech. Podle mě je právě formule 2 ideálním prostředím, kde se tohle všechno můžu nejlépe naučit,“ řekl Norris serveru Autosport.com.

Foto: FIA F3

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0