Úspěch HKC Akademie motorsportu

Úspěch HKC Akademie motorsportu

Srpnový podnik Czech Kart Open se jel na motokárové trati u Vysokého Mýta a jezdec mosteckého HKC Racing Teamu Matvej Sonkin zde skvělým výkonem v pře

Série Rotax Eurochallenge 2013 zahájena
Jan Midrla na stupních vítězů v německém šampionátu
Sezona českého kartingu startuje v Třinci

Srpnový podnik Czech Kart Open se jel na motokárové trati u Vysokého Mýta a jezdec mosteckého HKC Racing Teamu Matvej Sonkin zde skvělým výkonem v předstihu stvrdil zisk letošního titulu mistra České republiky ve třídě Mini 60. S plným počtem víkendových bodů se v tabulce průběžného bodování dostal tak vysoko, že při závěrečném víkendu v německém Wackersdorfu už nikdo ze soupeřů nemá šanci jej překonat.

Matvej v Mýtě vyhrál co se dalo. Po nejrychlejším kole v měřeném tréninku dojel první ve dvou bodovaných závodech i v závěrečném Superfinále, které je hodnoceno dvojnásobkem bodů, takže během tohoto podniku jich získal celkem 60! “Neslavíme, i když bychom teoreticky mohli,” řekl trenér malého Moskvana Ivan Houzák. “V motorsportu platí až poslední průjezd pod šachovnicovou vlajkou v sezóně a to bude až v říjnu,” podotkl.

Výborně si v tomto podniku vedli i ostatní piloti mostecké stáje. V bodování Poháru Autoklubu České republiky ukořistil David Páv stříbro v Baby 60 a v pohárové Mini 60 dojel Matěj Preuss druhý a Miloš Roudnický třetí. Lze dodat, že vesměs jde o frekventanty HKC Akademie motorsportu, která byla založena v roce 2012 s cílem systematickou a dlouhodobou prací s mládeží posunovat mladé jezdce do vyšších a vyšších pater závodnických disciplín. Právě motokáry jsou tou základní platformou, která je nejlepším startovacím schůdkem do dospělého okruhového závodění. Matvej, který je mezi svými soupeři ve třídě Mini 60 nejmenší a také nejmladší, tak má ve svých osmi letech šanci dobře bodovat i po přestupu do vyšší kubatury v příštích sezónách.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0