Uvidíme, kde příští rok pojedu, říká Petr Ptáček v exkluzivním rozhovoru

Uvidíme, kde příští rok pojedu, říká Petr Ptáček v exkluzivním rozhovoru

Petr Ptáček má za sebou druhou sezonu ve formuli Renault. Tentokrát ji zahájil v týmu šampionů z minulých let - R-ace GP. Na tři poslední závodní víkendy pak přešel do týmu MP Motorsport. O přední pozice sice nebojoval, zato se stal jedním ze tří Čechů, kteří letos usedli do monopostu FIA F3. Bude tedy zajímavé sledovat, jakým směrem se jeho kariéra bude ubírat v budoucnu. My jsme se ho na letošní sezonu i na následující test zeptali.

Ptáčkovi v sobotu štěstí nezapršelo
Petr Ptáček má za sebou premiéru v Toyota Racing Series
Petr Ptáček vybojoval na Silverstone své první pódium v Eurocupu Formule Renault

Před závodním víkendem v Imole jsi změnil tým z R-ace GP na MP Motorsport. Z jakého důvodu k této výměně došlo?

Neměli jsme na věci stejné názory a měli jsme odlišné nápady ohledně toho, jak zrychlit. Neměli jsme mezi sebou dobrou chemii a vše se jen zhoršovalo. MP mi vyšlo vstříc a hned v Imole jsme měli dobrý víkend, i když smolný. Ale s jejich stylem práce jsem byl velmi spokojen.

Jak bys zhodnotil svou první část sezony strávenou v týmu R-ace GP?

Nebyla to dobrá část sezony. Chyběla nám rychlost, a jak už jsem říkal, vše se jen zhoršovalo.

Spolupráce Petra Ptáčka a stáje R-ace GP skončila ještě před koncem sezony. Foto: Renault Sport

Jak jsi byl se spoluprací s MP Motorsportem spokojen?

Velice. Tým mi vyhovoval stylem práce a i auto mi sedělo lépe. MP mi vyhovovalo, protože jsme dělali věci s menším stresem a tým mi opravdu vycházel vstříc. V MP jsem byl více svůj a cítil jsem se prostě lépe.

Letošní sezona formule Renault byla protažena až do listopadu, což s sebou přineslo i závod na Hockenheimringu v chladných podmínkách. Bylo náročné se s tímto počasím vypořádat?

Závod byl velmi chladný. Celý víkend bylo kolem 5°C. Takže dostat gumy do správného okna bylo velmi složité. Po tréninku to vypadalo, že nám vše sedne, ale poté jsme měli potíže s přilnavostí a nevíme proč.

V létě jsi se stal členem jezdecké akademie Sauberu. Co to pro tebe obnáší? Byl letos vůbec kvůli koronaviru na nějaké aktivity prostor?

Jsem velmi hrdý na to, že jsem součástí Sauber Academy. Bohužel kvůli koronaviru nemůžeme mít společné akce, takže jsme v kontaktu jen přes e-mail a telefon. Měl jsem být přítomen na nějakých závodech, abych viděl, jak inženýři ve F1 pracují. Moc jsem se těšil, ale nebylo to možné z důvodu koronaviru. Také jsme měli mít mediální školení a hromadné fyzické trénování. Zase kvůli koronaviru to nebylo možné.

Na konci října jsi se účastnil posezonních testů FIA F3. Co vedlo k tomu, že sis vyzkoušel právě vůz stáje Campos?

S týmem Campos jsem v kontaktu už delší dobu. Udělali mi nabídku, která se neodmítá a já osobně jsem chtěl vyzkoušet vůz FIA F3. Je to jedno z nejlepších aut, ve kterém jsem kdy jel!

Jak jsi byl s testem spokojen?

S testem jsem byl docela spokojen. Moje jízda na delší vzdálenost byla velmi silná a to hlavně proto, že jsem byl šetrný ke gumám. V měřených kolech mi něco ještě chybělo, ale na tom určitě zapracuju. Když se na test v Jerezu koukám zpětně, tak si myslím, že to byl docela pozitivní první den ve FIA F3.

Petr Ptáček usedl do kokpitu stáje Campos během posezonních testů FIA F3 v Jerezu. Foto: Formula Motorsport Ltd.

Je FIA F3 sérií, kam bys rád směřoval svou další kariéru?

FIA F3 je pro mě logickým krokem, ale zatím nic není jisté. Uvidíme, co příští rok pojedu.

Plánuješ se letos zúčastnit i testů jiných sérií?

Zatím nemám nic v plánu, ale když nastane jakákoli šance vyzkoušet nový vůz, tak to s radostí vezmu.

Autorkou rozhovoru je Šárka Chomiaková

Titulní fotografie: Petr Ptáček/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0