Úvodní díl ETCC si podmanili jezdci Single Make Trophy

Úvodní díl ETCC si podmanili jezdci Single Make Trophy

Na Hungaroringu, kde se uskutečnil třetí podnik FIA WTCC, započal svou sezonu evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC. V obou závodech se dařilo jezdc

Borković kraloval i v neděli
Borkovič končí ve WTCC
Udělám všechno pro celkové vítězství v TCR Eastern Europe, říká Borkovič

Na Hungaroringu, kde se uskutečnil třetí podnik FIA WTCC, započal svou sezonu evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC. V obou závodech se dařilo jezdcům s pohárovými Seaty, když v prvním závodě zvítězil domácí borec Ferenz Ficza a druhý patřil uprchlíkovi z WTCC Dušanu Borkovičovi.

Jediný Gruzínec Davit Kajaia se dokázal v prvním závodě vmáčknout mezi šest vozů Seat a získal tak nejen první místo v kategorii TC2T, ale především velmi cenné druhé místo absolutně. Skvělé třetí místo absolutně a druhé v kategorii SMT bral Petr Fulín, který si na novou techniku zvyká naprosto bravurně. Třetí pozici v kategorii SMT ukořistil Němec Andreas Pfister.

V kategorii TC2 se z prvního vítězství v letošní sezoně radoval k radosti českých fanoušků Michal Matějovský a nechal tak za sebou Petera Rikliho a Daniela Conrada s vozy Honda.

Druhý závod si opět podmanili vozy Seat a z vítězství se radoval srbský jezdec Dušan Borkovič, který nejspíš ještě bude čelit právním tahanicím ze strany italského Proteamu. Druhé místo získal k radosti domácích fanoušků vítěz prvního závodu Ferenz Ficza a třetí skončil Petr Fulín.

Ve třídě TC2 tentokrát zvítězil Švýcar Rikli a Michal Matějovský bral po skvělé stíhací jízdě poté, co ho v první zatáčce poslal do smyku Alexandr Artemyev, body za druhé místo. Třetí skončil opět Daniel Conrad.

Kategorie TC2T opět patřila Davitovi Kajaiovi. Druhé a třetí místo brali Turci Biter a Ulkü.

V kategorii S1600 bylo v obou závodech shodné pořadí. Zvítězil Němec Mackschin, druhá Kraftová a třetí Bruckner.

Body po 1. podniku.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0