Úvodní podnik eSports WTCR s Honzíkem a Galášem

Úvodní podnik eSports WTCR s Honzíkem a Galášem

V úvodním podniku šampionátu eSports WTCR na Hungaroringu si zazávodí rovněž Jaroslav Honzík s Jáchymem Galášem.

Matyáš si účinkování na Slovakia Ringu užil
Kubovský cítí, že měl v Ning-po na vítězství
Kubovský se pokusí kvalifikovat i pro Ning-po

Vzhledem k současné situaci ohledně koronavirové pandemie nemůže většina šampionátů odstartovat novou sezonu. Některé ze sérií se proto přesouvají alespoň na scénu virtuálního závodění. A jednou z nich je také WTCR, které se rozhodlo uspořádat čtyřdílný šampionát v esportu. A v jeho úvodním podniku, kde se závodníci ve virtuální realitě ocitnou na Hungaroringu, bude mít své zastoupení také Česká republika.

Mezi dvaadevadesátkou úspěšných kvalifikantů totiž najdeme mimo jiné i Jaroslava Honzíka s Jáchymem Galášem. Zatímco první jmenovaný zaznamenal s vozem Honda Civic TCR stáje KCMG 31. nejrychlejší čas a zajistil si start v závodě na serveru 2, loňský vicemistr TCR Eastern Europe obsadil  s identickým autem jako Honzík, v tomto případě však v barvách ALL-INKL.com Münnich Motorsportu, 83. místo a představí se na serveru 4.

S výjimkou Honzíka a Galáše se pokoušelo kvalifikovat ještě dalších 59 Čechů, kteří však již úspěšní nebyli. Za zmínku stojí Michal Makeš. Šampion ESET Cupu v závodech vozů Renault Clio z posledních dvou sezon, kterého letos čeká debut v TCR Eastern Europe, skončil s Cuprou TCR stáje PWR Racing na 100. pozici a za poslední postupovou příčkou zaostal o pouhých 56 tisícin sekundy.

Nejlépe zvládl kvalifikaci Brit Jack Keithley (1:50,872). Druhý skončil David Nagy (1:50,920) a na třetí pozici se umístil Gergo Baldi (1:50,934).

kompletní výsledky kvalifikace

V závodech na serverech 2,3 a 4 se o body bojovat nebude. Na serveru 1, kde se uskuteční dvě jízdy, již ale závodníci odměňováni budou, a to stejným způsobem jako v reálných závodech WTCR. Této bitvy se zúčastní jednak dvacet nejlepších kvalifikantů, ale také desítka skutečných jezdců se zkušenostmi z této série. Utvoří ji úřadující šampion Norbert Michelisz, Mikel Azcona, Kevin Ceccon, Yann Ehrlacher, Luca Engstler, Néstor Girolami, Esteban Guerrieri, Maťo Homola, Niels Langeveld a Tiago Monteiro.

Závodit se na maďarském okruhu bude příští pondělí, tedy 6. dubna. Dne 31. března již ale započaly také kvalifikace pro druhý podnik na Slovakia Ringu. Ten se uskuteční 20. dubna a závodníci mohou o vstupenku na startovní rošt bojovat do 14. dubna.

titulní fotografie: WTCR

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0