Úvodní podnik v Misanu přinesl triumf a českou hymnu

Úvodní podnik v Misanu přinesl triumf a českou hymnu

O uplynulém víkendu se v italském Misanu uskutečnil úvodní podnik pohárového seriálu Lamborghini SuperTrofeo Europe. V tomto prestižním klání hájí od

Mičánek Motorsport čeká ostrý start sezóny – Zárubu s Formánkem prověří závody Lamborghini Super Trofeo na Monze!
Mičánek představuje další posilu z fabriky Lamborghini
Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra se o víkendu představí v Brně na Masaryk Racing Days

O uplynulém víkendu se v italském Misanu uskutečnil úvodní podnik pohárového seriálu Lamborghini SuperTrofeo Europe. V tomto prestižním klání hájí od loňské sezóny české barvy tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra, který i letos nasazuje dva závodní speciály Lamborghini SuperTrofeo EVO.

„Na start letošní sezóny se čekalo opravdu dlouho. Před dvěma týdny nikdo pořádně nevěděl, kolik aut bude stát na roštu prvního závodu. Těch bylo nakonec 23, což je na dnešní dobu poměrně atraktivní číslo zajišťující potřebnou kvalitu a úroveň,“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Místo Josefa Záruby se v rychlé posádce s Jakubem Knollem bude v letošním roce představovat další ostřílený jezdec Bronislav Formánek. Dvojice Libor Dvořáček s Kurtem Wagnerem pak budou bojovat především o body ve třídě LC Cup.

„Okruh v Misanu je nechvalně znám díky svým až příliš vysokým obrubníkům. Ty jsou zde především kvůli závodům motorek a jsou každoročním problémem všech automobilových seriálů. Ve čtvrtečních testech jsme věnovali maximum úpravám nastavení a pilovali poslední detaily. Každý z jezdců ukázal velký progres, obzvláště pak Libor Dvořáček, který potvrdil svou rychlost z předcházejících testů, kdy zrychlil o více než vteřinu,“ dodává Jiří Mičánek.

První ze dvou závodů čekal na jezdce v sobotu večer. Promotér šampionátu v Misanu využívá toho, že je zdejší trať plně pokryta umělým osvětlením a tak se zde každoročně koná jediný večerní závod.

 

„Dvořáček s Wagnerem dokázali navázat na dobré časy z tréninků jak v kvalifikaci, tak i v samotném závodě, kdy s přehledem ovládli svou třídu a sezónu zahájili tím nejlepším možným způsobem, vítězstvím. Byl to skvělý výkon a odměna za odvedenou práci v předchozích sezónách! Knoll s Formánkem obsadili patnáctou příčku, která sice nesplňuje naše očekávání, ale ta konkurence v SuperTrofeu je opravdu velká. Druhý závod nám pak vůbec nevyšel. Obě posádky odstoupily kvůli problémům se zavěšením. Ty obrubníky netrápily jen nás, ale na to nemá cenu se vymlouvat, podmínky byly pro všechny stejné. Loni jsme měli to štěstí, že se nám problémy s obrubníky vyhýbaly, nicméně letos jsme tyto nástrahy poznali v plné síle,“ těmito slovy uzavírá Jiří Mičánek hodnocení úvodního podniku.

Ten další se uskuteční až o prvním zářijovém víkendu, kdy jezdci zavítají do Německa na Nürburgring.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0