V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team

V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team

Víkendové motokárové klání WSK Champions Cup na okruhu Adria International Raceway vyšlo z českých účastníků nejlépe stáji Formula K Racing Team. Je

Ve WSK Final Cupu se z Čechů umístil nejvýše Čepil
Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Čepil s Knoppem bodovali ve finále WSK Euro Series

Víkendové motokárové klání WSK Champions Cup na okruhu Adria International Raceway vyšlo z českých účastníků nejlépe stáji Formula K Racing Team. Její jezdec Gerasim Škulanov totiž obsadil druhou příčku v kategorii Mini.

Během uplynulého víkendu si na své přišli také fanoušci motokárového závodění. Podnikem WSK Champions Cup totiž odstartovala na okruhu v italské Adrii nová mezinárodní sezona této disciplíny.

Na Apeninském poloostrově měla bohaté zastoupení také Česká republika. Červeno-modro-bílé barvy jsme mohly naleznout ve všech třech třídách – v OK, OKJ i Mini. Nejvíce želízek v ohni jsme ale registrovali zcela jasně v poslední jmenované kategorii.

V Mini ovšem nebylo účinkování naší země pouze nejpočetnější, ale zároveň také nejúspěšnější. Největší radost udělal českým příznivcům tým Formula K Racing, přesněji jeden z jeho jezdců Gerasim Škulanov. Ruskému závodníkovi se totiž ve finálové jízdě nepodařilo vyzrát pouze na vítězného krajana Anatolije Kavalkina a připsal si stříbrný úspěch. Dvojici doplnil na pódiu bronzový Rashid Al-Dhaheri ze Spojených arabských emirátů.

Gerasimu Škulanovovi dělali na pódiu společnost Anatolij Kavalkin s Rashidem Al-Dhaherim.
foto: Formula K Junior Team ASD by Serafini Racing

Škulanov ovšem nebyl jediným jezdcem Formula K Racing Teamu, který se probojoval mezi finálovou čtyřiatřicítku. V závěrečných bojích jsme totiž mohli vidět i Artemije Trojtského, který ale proťal cílovou pásku až jako 32.

Ani zde ale výčet českých účastníků finálového klání třídy Mini nekončí. Kromě Formula K Racing Teamu se zde totiž objevili i dva piloti Praga Racing Teamu – Heitor Dallagnol Farias a Nik Ščulac. Úspěšnější byl první jmenovaný, který skončil sedmnáctý. Slovinec pak obsadil 25. příčku.

Kromě dvou českých stájí se ale v rozhodující bitvě představil také jeden náš závodník. Byl jím Jindřich Pešl, který byl klasifikován jako 21.

Slušně nakročeno k postupu do finále měl rovněž Jakub Kameník. Pilot Pantano Teamu, který patří bývalému jezdci stáje Jordan ve F1 Giorgiu Pantanovi, totiž v sobotu po skončení rozjížděk figuroval na 29. příčce. V předfinálové jízdě A se mu ovšem na postupových příčkách dojet nepodařilo a mimo jiné i po pětisekundové penalizaci skončil na 24. pozici. Své italské účinkování poté završil 12. místem ve finále B.

Jakubu Kameníkovi se z českých závodníků dařilo v kvalifikačních rozjížďkách třídy Mini nejvíce.
fotografie: Jakub Kameník – Karting/motokáry/Facebook

Kameník ovšem nebyl jediným Čechem, který neprošel sítem předkvalifikačních jízd. Spolu s ním v něm uvízli také Klára Tlusťáková (29. v předfinále B, 28. ve finále B) a Vojtěch Tvarůžka. Ten jak cíl předfinále B, tak finále B nespatřil a v obou případech byl klasifikován na 32. příčce.

Konečnou stanici představovalo předfinále také pro zbývající členy kvarteta Praga Racing Teamu, kterými byli Lucas Royston s Maticem Prešou. Zatímco Jihoafričan skončil na 33. místě v předfinálovém klání A a poté na 16. příčce ve finále B, Preša byl v prvním případě lepší než jeho týmový kolega a dojel 21. Ve finále B již ale skončil o tři pozice za ním, tedy na 19. místě.

Pro trio stáje Parolin Racing CZ pak bohužel skončil WSK Champions Cup již po kvalifikačních rozjížďkách. Zatímco František Němec v nich obsadil 71. příčku, Michael Hlaváček skončil 74. a Oliver Paločko zase 75.

Trio stáje Parolin Racing CZ do předfinálových jízd bohužel nepostoupilo.
foto: Parolin Racing CZ/Facebook

Držet palce českým barvám jsme ale mohli i ve finále třídy OK. Do něj se totiž probojovala Tereza Bábíčková, která v něm obsadila 22. příčku.

V této kategorii soutěžila během uplynulého víkendu také Terezina sestra Eliška. Pro tu ale její pouť skončila 18. místem v předfinále A.

Dva české závodníky jsme mohli spatřit i ve třídě OKJ. Zde se ale ani jednomu z nich do finále probojovat nepodařilo. Zatímco Igor Čepil předfinále A vůbec nedokončil a byl klasifikován na 20. příčce, Petra Bábíčková skončila v předfinále B jako 21. Ve finále B pak z toho bylo pro naši závodnici deváté místo. Čepil do tohoto klání vůbec nenastoupil.

Stejně jako pilot italské stáje KR Motorsport chyběl ve finále B také slovenský závodník Lukáš Málek. Želízko našich východních sousedů již předtím absentovalo i v předfinálové jízdě B.

Co se nejúspěšnějších ve třídách OKJ a OK týče, v prvním případě slavil Alfio Andrea Spina před druhým Martiniusem Stenshornem a třetím Christianem Hoem. V OK pak vystoupal na nejvyšší stupeň Taylor Barnard. Druhou pozici obsadil Kirill Smal a třetí Harry Thompson.

kompletní výsledky podniku WSK Champions Cup

Pozornost motokárových fanoušků bude k trati Adria International Raceway směřovat v nejbližších dnech i nadále. Během nadcházejícího víkendu se zde totiž uskuteční první podnik nového ročníku WSK Super Master Series.

titulní fotografie: Formula K Junior Team ASD by Serafini Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0