V Britcar bychom mohli vidět také Vojtěcha

V Britcar bychom mohli vidět také Vojtěcha

V letošním ročníku šampionátu Britcar by se mohl v barvách Pragy ukázat také Tomáš Vojtěch.

Knoll a Grüningen jsou již jasní vítězové, v ostatních třídách se bude rozhodovat v Brně
Našlapaná Podzimka láká na silné monoposty a 3 Saleeny!
Posádka Racing ADS Teamu si ze Slovakia Ringu odváží poháry a body za druhé místo

V letošní sezoně šampionátu Britcar bude mít své jezdecké zastoupení také Česká republika. Účast ve vybraných podnicích této série již potvrdil Aleš Jirásek, který nastoupí s vozem Praga.

Jirásek má za sebou test v Donington Parku

Rodák z Mladé Boleslavi byl ale nemusel být jediným tuzemským závodníkem, kterého za volantem prototypu této značky na britské scéně uvidíme. Do Spojeného království by se totiž chtěl podívat rovněž Tomáš Vojtěch.

„Vzhledem k současné situaci ve světě teď asi nikdo nedokáže s jistotou říci, co se kde pojede a zda-li vůbec. Pokud se ale situace zklidní, rád bych se letos svezl ve vybraných závodech šampionátu Britcar, kam jsme přesunuli naše dvě auta. Závodění ale pro mě a náš tovární tým nebude v této sezoně prioritou, protože se všichni intenzivně věnujeme práci na jiném projektu,“ uvedl Tomáš, který ale nezavrhuje ani vystoupení na domácí scéně.

„Zda-li se ukážeme v některém ze závodů FIA CEZ, je zatím ve hvězdách. Rádi bychom však alespoň na nějaký závod vyrazili, ať už u nás nebo na Slovakia Ringu a potrápili konkurenci, které se po nás bude určitě stýskat (směje se). Bylo by hezké vidět ve startovním poli zase o něco více prototypů, jako tomu bylo například loni při závěrečném závodě v Brně. Myslím si, že smíchání této kategorie s plechovými vozy představuje divácky atraktivní podívanou, byť ne všem soutěžícím se zamlouvá.

Ale jak říkám, v tuto chvíli je ještě příliš brzy a nikdo nedokáže říci, jak se současná situace vyvine. Záleží teď především na nás všech, jak moc ohleduplní budeme a jak moc se budeme snažit, aby se život vrátil do starých kolejí.“

Loni jsme Vojtěcha mohli v rámci MMČR vidět během podniků na Slovakia Ringu a v Brně v rámci kategorie D5. Nejvíce o sobě dal vědět na Masarykově okruhu, kde si připsal vítězství v sobotním sprintu a zároveň si odnesl stříbro z vytrvalosti, na které dosáhl společně právě s Alešem Jiráskem.

titulní fotografie: Facebook Tomáše Vojtěcha

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0