V Brně vyvrcholila kvalifikační fáze Czech Simracing Series

Během závodního víkendu Masaryk Racing Days se na Automotodromu Brno uskutečnil poslední kvalifikační podnik letošního ročníku Czech Simracing Series. Postup do finále vybojovali Pavel Reigl, Pavel Bartoň, Petr Daniel a David Koudelka.

Čekají nás skvělé závody, říká Makeš
Na Hungaroringu vystoupali na pódium všichni tři jezdci týmu Mičánek Motorsport
Makeš se udržel na vítězné vlně i v neděli

Během prvního zářijového víkendu byl na programu předposlední čtvrtý kvalifikační podnik premiérového ročníku Czech Simracing Series. Po kláních v aréně Caravan Metropol Karting, v budově Autoklubu ČR a na Prague Car Festivalu se tentokrát bojovalo o postup do finále na Automotodromu Brno během závodního víkendu Masaryk Racing Days. Soutěžící se utkali na Grand Prix variantě okruhu Nürburgring.

A nejrychlejší čas zajel s vozem Porsche 911 GT3 Cup 2017 na platformě Assetto Corsa Pavel Reigl. Ten se s německým okruhem vypořádal za 1:58,704.

Kromě Reigla ale vybojovali vstupenku do finále ještě další tři účastníci. Byli jimi druhý Pavel Bartoň (1:59,475), třetí Petr Daniel (1:59,817) a čtvrtý David Koudelka (2:00,047).

Zmíněná čtveřice doplnila na seznamu postupujících Petra Doležala, Martina Kadlečíka, Michala Sedláčka, Waniho Finkbohnera, Michala Šmídla, Vojtěcha Polesného, Davida Vrbu, Daniela Liščáka, Jiřího Tomana, Simona Kovačiče, Michaela Blažka a Antona Cazanice. Kromě účasti ve finálovém klání, které se uskuteční 15. listopadu v rámci výstavy Racing Expo Praha, mají úspěšní kvalifikanti jistý rovněž test vozu Renault Twingo Cup. Vítěz finálové bitvy si pak s touto technikou bude moci rovněž zazávodit, a to v jednom z podniků příští sezony ESET Cupu.

Brněnského klání se zúčastnil mimo jiné i dvojnásobný šampion ESET Cupu v závodech vozů Renault Clio a současný účastník TCR Eastern Europe Michal Makeš. Ten s časem 2:01,520 obsadil šestou příčku.

Titulní fotografie: Czech Simracing Series