V Chebu byly odjety první finálové jízdy

Předposlední podnik letošní sezony Czech Kart Open má za sebou sobotní program, během něhož se uskutečnila mimo jiné i první finálová klání. Po té

Kameník si v Chebu připsal další vítězství
Víkendový přehled: Češi na Nürburgringu nebo motokáry v Chebu
KZ2 Gentleman ovládl v Chebu Vácha

Po téměř dvouměsíční přestávce pokračuje tento víkend domácí motokárový šampionát Czech Kart Open, který zavítal do Chebu na předposlední podnik sezony. V sobotu byly v Karlovarském kraji na programu měřené tréninky, první finálové boje a také vytrvalostní závod hodnocení Honda Endurance.

V kategoriích Školní 50 a Baby 60 panovala v sobotu vláda jednoho muže. Zatímco v prvním případě zvítězil jak v měřeném tréninku tak ve finálové jízdě Patrik Romof, druhá zmíněná třída pak patřila letošnímu suverénovi hodnocení Mistrovství České republiky Jakubu Kameníkovi. Co se týče Poháru AČR, zde se nejvíce zadařilo Kirillu Shvetsovi, který ve finále skončil celkově druhý.

Ve třídě Mini 60 již ale situace tak jednoznačná nebyla. V měřeném tréninku se sice blýskl nejrychlejším časem Lukáš Obručník, první finálová jízda se již vydařila nejlépe Jindřichu Pešlovi (MČR), kdežto vítěz měřeného tréninku se musel spokojit se 4. místem. V rámci Poháru AČR to pak byl v měřeném tréninku i ve finále Filip Nedoma, komu se konkurence dívala na záda.

První finálová jízda kategorie Easykart 60 se podařila po nejrychlejším čase v měřeném tréninku opanovat Oliwieru Parulskému. Lídr šampionátu Jan Čermák projel pod šachovnicovým praporkem až na 7. místě.

Vedoucímu muži šampionátu se nepodařilo zvítězit ani v Easykart 100, kde se vítěz hodnocení Poháru AČR ve třídě Mini 60 Filip Nedoma musel ve finále spokojit se 2. příčkou a přihlížet vítězství svého nejbližšího pronásledovatele v průběžném pořadí Jiřího Zbožínka.

Podobný scénář se odehrál i ve finále Honda GX390, kde druhý muž průběžného pořadí Michael Jelínek zvítězil těsně před jeho lídrem Davidem Matějů.

Ve finále tříd ROK se pro změnu nejvíce zadařilo dámě a to Tereze Bábíčkové, která ovládla celkové pořadí a zároveň kategorii ROK Senior. Z účastníků ROK.cz se zase nejvýše umístil Petr Picka, který skončil 19. absolutně.

První finálová jízda OK Junior se zase stala kořistí lídra hodnocení MČR Lukáše Svobody. V měřeném tréninku ovšem zajel nejlépe Václav Strakatý. Ten se ale ve finále musel spokojit jen s 6. příčkou. I v Poháru AČR triumfoval jeho průběžný lídr – Matěj Preuss (celkově 10.).

Finále třídy KZ2 Gentleman patřilo po nejrychlejším kole v měřeném tréninku Jindřichu Váchovi a v KZ2 se z celkového vítězství radoval zase Jakub Talaš, který porazil o pouhých 212 tisícin sekundy vítěze měřeného tréninku Dominika Javůrka. Pohár AČR v této třídě ovládl Václav Rumlena, jenž dojel v absolutním pořadí šestý.

Ve tříhodinovém vytrvalostním závodě Honda Endurance si připsal další vítězství TEAM OKKART- Kart 33 a jeho posádka složená z Davida Matějů, Jiřího Petery a Petra Kociána.

Stupně vítězů po skončení vytrvalostního závodu Honda Endurance.

Ve třídě OK, jejíž startovní listinu tvoří pouze Jiří Šafránek, k žádné finálové jízdě nedošlo. Šafránek se totiž po účasti v měřeném tréninku na trati v tomto případě již neobjevil.

kompletní výsledky sobotních jízd

V neděli jsou v Kartareně Cheb na programu warm-up (8:00), druhé finálové jízdy (9:00) a superfinále (13:00).