V Emirátech startuje další ročník NGK Racing Series a Češi budou opět u toho

V Emirátech startuje další ročník NGK Racing Series a Češi budou opět u toho

Marcel Kusín a Petr Válek na startu dalšího ročníku Dubajského národního šampionátu. Zatímco v České republice je letošní okruhová sezóna již u kon

Marcel Kusín a Petr Válek předčasně ukončí své působení v NGK Racing Series
Úspěch českých barev při 24h Dubai 2019
Dubajská zlatá tečka

Marcel Kusín a Petr Válek na startu dalšího ročníku Dubajského národního šampionátu.

Zatímco v České republice je letošní okruhová sezóna již u konce, tak ve Spojených Arabských Emirátech tento víkend začíná další ročník NGK Racing Series. Tato série je z českého pohledu již řadu let zajímavá tím, že ač se jede daleko za hranicemi našeho státu, máme v tomto šampionátu hned dvojnásobné zastoupení.

“S Petrem jsme zde startovali ve všech předchozích pěti ročnících a ani letos tomu nebude jinak. Motoristický sport se zde v Dubaji těší čím dál tím větší oblibě a s tím vstoupá a kvalita startovního roštu. Emiráty představují relativné malé území, ale mají tu dva skvělé moderní autodromy a závodit tady je opravdu radost,” říká Marcel Kusín před zahájením další zimní sezóny.

Pohled do kalendáře ročníku 2015/16 prozrazuje, že na jezdce čeká celkem osm závodních podniků, z nichž dva se uskuteční na novějším a modernějším okruhu Yas Marina a zbývajících šest se uskuteční na autodromu v Dubaji, kde se jezdí na třech různých variantách.

“Původně jsme zamýšleli, že by Petr startoval s osvědčeným BMW 130i a já si sem přivezl Ferrari, se kterým startuji v českém mistrovství, ale v Itálii se nestihla udělat repase motoru a tak budeme i letos oba startovat s BMW. Auta od skončení loňského ročníku prošli klasickou údržbou a udělali jsme i pár drobných zlepšení v elektronice, která nás v loňském roce trochu zlobila. Co mi však dělá trochu starosti, jsou teploty. Zatímco u nás v Česku se to aktuálně pohybuje okolo deseti stupňů Celsia, tak tady je stále léto v plném proudu a teploměr atakuje hranici 37 stupňů, což bude při závodech velmi náročné,” dodává Marcel Kusín.

Letošní arabské dobrodružství začne pro oba české piloty již tento pátek prvními dvěma závody v Abu Dhabi.

“S Marcelem jsme v Dubaji již nějaký ten den, abychom se v klidu aklimatizovali a přivykli místním podmínkám. Zdejší závodní podniky jsou většinou vměstnány do jediného dne a tak zde není sebemenší prostor pro jakoukoliv chybu. Na druhé straně ta dynamika a rychlý sled mají své nesporné kouzlo a já se na to moc těším,” tak zněla slova druhého z jezdců týmu K&K Racing Válek Autosport Petra Válka.

Tým se do Abu Dhabi přemístí již ve středu večer. Veškeré dění a aktuální informace můžete sledovat na týmovém webu a oficiálním facebooku.

Kalendář NGK Racing Series pro sezónu 2015/16:

30. 10. Yas Marina Circuit
13. 11. Dubai Autodrome
18. 12. Dubai Autodrome
29. 01. Dubai Autodrome
19. 02. Dubai Autodrome
11. 03. Dubai Autodrome
18. 03. Yas Marina Circuit
01. 04. Dubai Autodrome

CE1E0329-640x427 IMG-20151027-WA0003 IMG-20151027-WA0000

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0