V Genku bodoval i Javůrek

V Genku bodoval i Javůrek

Během čtvrtého podniku letošní sezony DKM v Genku si ve třídě DSKM připsal body i druhý český zástupce Dominik Javůrek, který se ve druhé jízdě

Čepil je s Genkem spokojen
Talaš si z Belgie odvezl 13 bodů
Čtveřice Čechů bodovala v Ampfingu

Během čtvrtého podniku letošní sezony DKM v Genku si ve třídě DSKM připsal body i druhý český zástupce Dominik Javůrek, který se ve druhé jízdě umístil na 16. příčce.

Jakub Talaš si z dvojice belgických závodů třídy DSKM odvezl celkem 13 bodů, když si připsal 13. a 11. příčku. Jezdec stáje Jokka Racing ale nebyl jediným Čechem, komu se v této kategorii podařilo skórovat. Ve druhé finálové jízdě jej totiž na bodovaných příčkách doplnil také jeho týmový kolega Dominik Javůrek, který byl pod šachovnicovým praporkem odmávnut jako 16. a zaznamenal 3 body.

Stejně jako v Talašově případě neodstartoval víkend podle představ ani v Dominikově podání. V sobotu se mu totiž nevydařila kvalifikace a zklamáním pro něj skončila i první finálová jízda, kterou po kolizi bohužel nedokončil.

„Do Belgie jsem přijel s novou evolucí podvozku BirelArt a i když to tak nemuselo vypadat, hodně jsem se trápil s nastavením. V sobotu jsem zajel špatnou kvalifikaci, v níž jsem se umístil až jako 27.,“ řekl Javůrek.

„Ve dvojici kvalifikačních rozjížděk se mi ale podařilo vydělat hodně pozic a pro start nedělního prvního závodu jsem si tak zajistil 15. pozici. Ten se ale nedá popsat jinak než jako katastrofa. Po kolizi ve 2. kole jsem si totiž ohnul zadní osu. Poté jsem se postupně propadl až na chovst a nakonec úplně odstoupil.“

Ve druhém závodě ale nakonec přišel zvrat a Dominik tak mohl Genk opouštět s body v kapse, byť ani pro druhé finálové klání nebyly jeho vyhlídky zrovna růžové, když po nezdaru v první jízě odstartoval až ze 32. pozice. Svůj posun vpřed přičítal Javůrek změnám v nastavení.

„Do druhého závodu se startuje podle pořadí v první jízdě, tudíž jsem vyrazil až jako 32. Provedli jsme ale spoustu změn v nastavení a ty se vyplatily. Ze závodu se stala spíše stíhací jízda. Předjížděl jsem jednoho soupeře za druhým a skončil 16., což do té doby mizerný víkend vylepšilo.“

Před posledním kláním sezony se Javůrek v průběžném pořadí DSKM nachází na 17. příčce. Na svém kontě má 27 bodů a jeho ztráta na 15. Talaše je třináctibodová.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0