V Japonsku zvítězil Michelisz a Coronel, Muller získal čtvrtý titul mistra světa

V Japonsku zvítězil Michelisz a Coronel, Muller získal čtvrtý titul mistra světa

Norbert Michelisz proměnil pole-position v prvním závodě ve své první vítězství pro Hondu. Yvan Muller dokončil závod na třetím místě, za druhým Alexe

Calko a Soong absolvují s Campos Racingem finále FIA WTCC v Macau
WTCC: López se blýskl neuvěřitelně rychlým kolem a bere další pole position
WTCC: Honda zaujala komisaře FIA

Norbert Michelisz proměnil pole-position v prvním závodě ve své první vítězství pro Hondu. Yvan Muller dokončil závod na třetím místě, za druhým Alexem MacDowallem a zajistil si tak svůj čtvrtý titul ve FIA WTCC. 

První závod v Suzuce byl rozdělen do tří částí: první kola závodu byla plná akce s napínavými souboji, v polovině závodu, který byl vypsán na 26 kol, se dění na trati zklidnil, ale v posledních kolech se opět bitva zintenzivněla. K vidění byly další kontakty a pěkné souboje o konečné umístění.

Za zmínku ještě určitě stojí šesté místo Jamese Thompsona, který tak zaznamenal nejlepší výsledek v letošní sezóně pro automobilku Lada. Ve druhém závodě dokázal Holanďan Tom Coronel, že se mu v zemi vycházejícího slunce nadmíru daří. Coronelovi se podařilo předjel Bennaniho, který startoval z pole-position a připsal si tak druhé vítězství v sezóně.

Vcelku nečekaný výsledek se tedy podařil vyjet jezdcům BMW, když brali dvě první místa na stupních vítězů. Třetí skončil Tiago Monteiro, který tak aspoň částečně potěšil domácí diváky a především vedení týmu Castrol Honda Racing pro který to byl domácí závodní víkend a tak do něj vkládal velká očekávání. V prvním závodě totiž do cíle nedojel Monteiro ani Tarquini. Nejlepší výsledek ve své dosavadní kariéře ve WTCC zaznamenal právě ve druhém závodě na Suzuce Charles Ng, který po souboji s Robem Huffem dojel na sedmém místě.

Po závodním víkendu v Suzuce se tak bojuje už pouze o titul v Yokohama Trophy. A průběžné pořadí je následující:

1. Nash (Chevrolet) 150 bodů
2. Nykjaer (Chevrolet) 134 b.
3. MacDowall (Chevrolet) 118 b.

Předposlední závodní víkend letošní sezóny na okruhu Shanghai International se bude konat 2. a 3.listopadu.

CZO – Michal Sedlák
Foto: FIA WTCC Media

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0