V Le Mans bude letos startovat rekordních 62 vozů

V Le Mans bude letos startovat rekordních 62 vozů

Letošní závod 24h Le Mans nakonec nabídne o dvě posádky více a tedy rekordní pole 62 vozů. Organizátoři postaví dvě dočasné garáže, které připadnou d

Rebellion vrací úder v nočním tréninku
Legendární Jacky Ickx hlavním maršálem v Le Mans
Alex Brundle nastoupí v Le Mans s United Autosports

Letošní závod 24h Le Mans nakonec nabídne o dvě posádky více a tedy rekordní pole 62 vozů. Organizátoři postaví dvě dočasné garáže, které připadnou dvěma týmům kategorie LMP2 ze šampionátu ELMS, a to United Autosports a High Class Racing.

Angloamerická stáj United Autosports tak nasadí celkem dva vozy. Ten první dostal automatickou pozvánku jakožto vítěz asijské série Le Mans 2018/19, zatímco ten druhý nyní přichází z evropské série Le Mans. Tuto posádka povede Ryan Cullen. Další dvě místa zatím zůstávají neobsazená.

Dánský tým High Class se pak chystá se svým jediným vozem Oreca 07 Gibson na debut v Le Mans. Na soupisce má zatím uvedené jezdce, a to Dennise Andersena a Anderse Fjordbacha.

Podle prezidenta ACO Pierra Fillona se k tomuto rozhodnutí organizátoři uchýlili vzhledem k velkému počtu přihlášek do letošního ročníku.

„Výběrová komise čelila letos v únoru těžšímu úkolu než v posledních letech. Celkem obdrželi 75 přihlášek – všechny od kvalitních týmů – a bylo velice těžké vybrat jen 60 z nich. Rychlo vyšlo najevo, že musíme najít způsob, jak pozvat více soutěžících a naši lidé potvrdili, že můžeme postavit dvě další garáže,“ řekl Fillon.

Kromě toho se na soupisce pro Le Mans 2019 objevili například Jordan King a Ricky Taylor, kteří se přidají k Davidu Heinemeierovi Hanssonovi ve voze číslo 38 stáje Jackie Chan DC Racing. Tým RLR Msport pak ve třídě LMP2 získal pro Le Mans francouzského jezdce Normana Nata, ten se představí po boku Arjuna Mainiho a Johna Farana.

Ve třídě GTE Am potvrdil trojici jezdců tým WeatherTeach Racing Ferrari. S číslem 62 pojedou vedle továrního jezdce Ferrari Toniho Vilandera také Rob Smith a Cooper MacNeil. Poprvé v Le Mans bude startovat Vincent Abril, a to v čistě monacké posádce Proton Competition s vozem Porsche 911 RSR. Abril usedne po boku otce a syna, Philippa a Louise, Prettových.

Aktuální startovní soupiska pro letošní závod 24h Le Mans je k dispozici na oficiálním webu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0