V Le Mans je připravena bezpečnostní bariéra

V Le Mans je připravena bezpečnostní bariéra

Pořadatel slavného závodu 24 hodin Le Mans připravil pro závodníky několik bezpečnostních novinek. Tou nejzásadnější proměnou prošel úsek zatáček Pors

FIA WEC: Hülkenberg dostal nabídku k návratu do Le Mans
FIA WEC: Nissan odložil debut prototypu až na červen
Čepil ani Knopp se v Le Mans do finále nepodívali

Pořadatel slavného závodu 24 hodin Le Mans připravil pro závodníky několik bezpečnostních novinek. Tou nejzásadnější proměnou prošel úsek zatáček Porsche, kde v minulosti došlo k mnoha vážným nehodám.

Úsek Porsche Curves umí být k jezdcům nemilosrdný. Když zde před dvěmi lety havaroval Loic Duval, po lékařské prohlídce se závodu nezúčastnil. Loni si s betonovou bariérou potykal Jan Magnussen, a přestože Dán ustál nehodu bez zranění, jeho žlutá Corvetta byla mimo hru.

Na letošní ročník, včetně nadcházejícího kolektivního testování, byla podél betonového hrazení nainstalována takzvaná bezpečnostní bariéra, která je nedílnou součástí amerických oválů. Vedle toho byla podél celého okruhu přidána TechPro bariéra, která taktéž pohltí část energie při nárazu.

Sportovní ředitel francouzské autoklubu podotkl, že v sekci Porsche Curves mohli klidně místo bariér postavit šikanu, ale tím by okruh ztratil svůj charakter. Přestože je okruh de la Sarthe zařazen do druhé kategorie, je mu opakovaně udělovaná výjimka, neboť šampionát FIA WEC závodí pouze na okruzích první kategorie. Takové výjimky však nejsou nic neobvyklého, například ve formuli 1 má podobnou úlevu Monako a dokonce i trať v Montrealu.

Foto: ACO

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  xdavid 4 years ago

  Nemate někdo nějakou live adresu na sledovani test day v Lemans,pokud něco je?

  • comment-avatar
   Aleš Sirný 4 years ago

   Dobrý den, testovat se bude celou neděli a livetiming by se měl objevit na stránkách lemans.org nebo fiawec.com, případně v mobilní aplikaci FIA WEC.

   Hezký den

 • DISQUS: 0