V Lonatu se probojovali do finále všichni tři Češi

V Lonatu se probojovali do finále všichni tři Češi

Petr Ptáček, Matěj Kácovský i Jiří Bečička Jr. dokázali během motokárového MS v Lonatu postoupit ve svých třídách až do finálových klání. Dva

Čepil vybojoval v Sarnu stříbro a vede šampionát
Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3
WSK Euro Series v Lonatu: Čepil i Knopp postoupili do finále

Petr Ptáček, Matěj Kácovský i Jiří Bečička Jr. dokázali během motokárového MS v Lonatu postoupit ve svých třídách až do finálových klání.

Dva týdny poté, co se ve finském Alahärmä bojovalo o titul motokárového mistra světa ve třídách OK a OK-Junior, změřili své síly také kategorie KZ, KZ2 a Academy v italském Lonatu.

Také v tomto případě byla mezi účastníky zastoupena Česká republika a to ve všech třídách. Zatímco v KZ2 hájil její barvy Matěj Kácovský, ve startovní listině třídy Academy se objevilo jméno Jiří Bečičky Jr. a v kategorii KZ reprezentoval naší zemi zase pilot Formule Renault Eurocupu Petr Ptáček, jenž si ke své lásce v podobě motokárového závodění odskočil na Apeninském poloostrově jednorázově.

Svým účinkováním zmíněná trojice ostudu rozhodně neudělala. Všem českým závodníkům se totiž ve svých třídách podařilo probojovat až do finálových jízd.

Z hlediska umístění dopadl nejlépe Bečička, jehož jméno v klasifikaci Academy figurovalo na 21. místě. Jenom o jednu pozici hůře ale dopadl ve třídě KZ Petr Ptáček. Pražský rodák totiž skončil ve svém finálovém klání na 22. příčce. Ve třetí desítce se umístil rovněž Matěj Kácovský. Tomu v kategorii KZ2 připadlo 28. místo.

Ve startovní listině Academy ovšem měli zastoupení také naši východní sousedé ze Slovenska a to díky Barboře Bauerové. Ta se ale do finále bohužel probojovat nedokázala a obsadila poslední 46. příčku.

V KZ se ze zisku titulu radoval Marijn Kremers, finále třídy KZ2 opanoval Emilien Denner a v Academy zvítězil Christian Ho.

View this post on Instagram

WE ARE KZ2 WORLD CHAMPIONS!!!

A post shared by Emilien Denner (@emilien_denner) on

kompletní výsledky

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0