V Mostě odstartoval nový ročník Carbonia Cupu

V Mostě odstartoval nový ročník Carbonia Cupu

Ve čtvrtek se na Autodromu Most uskutečnil úvodní podnik letošní sezony Carbonia Cupu. V jednotlivých závodech si dojeli pro celková prvenství Petr Mandelík (A), Libor Milota (A+), Stanislav Šedivec (B), Václav Janík (C) a Lubomír Světinský (D).

FIA Truck Most a pro Česko úspěšný závodní víkend
Napínavý souboj přetavil Adam Lacko ve zlato
Mostecká premiéra poháru DMV se vydařila, radoval se i český jezdec

Ve čtvrtek 11. června se konečně dočkal startu nové sezony šampionát Carbonia Cup. Na úvod ročníku 2020 si dalo startovní pole dostaveníčko v Mostě. Zde se uskutečnila pětice závodů. Síly poměřily skupiny A, A+ (v obou případech závodí upravené cestovní vozy), B (sériové cestovní vozy), C (speciální série vozů) a D (volná formule E2).

První zmíněné klání se stalo kořistí jezdce KT Motorsportu Petra Mandelíka. Ten se svým Lotusem Exige opanoval jak kvalifikaci, tak i závod a s výjimkou absolutního prvenství slavil také triumf v rámci třídy A7 (do 2000 ccm).

Zveřejnil(a) Vláďa Driver Rožánek dne Pátek 12. června 2020

 

Jako druhý projel pod šachovnicovou vlajkou vůz BMW v barvách stáje H&S Motorsport, za jehož volantem seděl Olaf Haeusner. V celkové klasifikaci sice bral německý závodník stříbro, mohl ale zároveň slavit i vítězství. Na něj dosáhl ve třídě A3 (do 3000 ccm).

Poslední pódiové umístění bral celkově třetí Tomáš Kusý, který rovněž obsadil druhou příčku v A7. Kusý závodil stejně jako Mandelík s Lotusem Exige týmu KT Motorsport.

V A2 (do 2000 ccm s váhovým limitem 1120 kg) slavil absolutně pátý Zbyněk Čurda a v hodnocení A Junior(do 1600 ccm bez váhového limitu, pro jezdce od 14 do 17 let) si jakožto jediná startující dojela pro vítězství jezdkyně stáje Buggyra Zero Mileage Yasmeen Kolocová s Renaultem Clio. Ve třídě A1 ( do 1600 ccm bez váhového limitu) triumfoval zase celkově dvanáctý Nico Dauerer.

Vidět byla Buggyra i v závodě A+. Tentokrát díky Davidovi Vršeckému. Dvojnásobný evropský šampion v závodech tahačů se nejdříve blýskl nejrychlejším časem v kvalifikaci a mezi nejlepšími třemi figuroval i ve výsledcích závodu, kde dovezl svůj Mercedes AMG GT3 na druhém místě.

Stejné auto projelo cílem také na první příčce. V tomto případě ale bylo zbarveno do barev GT2 Motorsportu a řídil jej Libor Milota, který na triumf dosáhl po startu ze třetí příčky. Milotu s Vršeckým doplnil na stupních vítězů třetí Dennis Waszek s Lamborghini týmu Hillsboro Racing. Všichni tři závodili ve třídě A9 (nad 3500 ccm, specifikace GT3 Cup a GT4).

Zveřejnil(a) GT2 motorsport dne Pátek 12. června 2020

 

Co se týče třídy A8 (do 3500 ccm, specifikace GT3 Cup a GT4), zde slavil celkově pátý Sergej Pavlovec s vozem KTM X-Bow GT4 týmu RTR Projects. Za zmínku ale stojí rovněž účinkování Jáchyma Galáše, který si loni dojel pro titul vicemistra v šampionátu TCR Eastern Europe a letos bude na této scéně pokračovat. Jezdec GT2 Motorsportu obsadil se svým vozem Volkswagen Golf TCR celkovou šestou příčku a zároveň druhé místo v A8.

Zveřejnil(a) Vláďa Driver Rožánek dne Pátek 12. června 2020

Zveřejnil(a) Pavel Pekarek dne Sobota 13. června 2020

 

 

V A4 (do 3500 ccm, váhový limit 1220 kg)  zvítězil pilot závodící pod jménem Mi-Vi, který celkově obsadil sedmou příčku. V A5 (nad 3500 ccm, váhový limit 1300 kg) pak triumfoval jakožto jediný účastník Vlastimil Pavlík. Ten se v celkové klasifikaci umístil na 12. pozici.

V závodě A+ jsme ale mohli spatřit mimo jiné i stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra, která letos opět bude reprezentovat Českou republiku na scéně evropského šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Libor Dvořáček dorazil v Mostě do cíle jako desátý celkově a pátý ve třídě A9. Druhé Lamborghini Huracan ST EVO brněnského týmu, ve kterém měl sedět Bronislav Formánek, nakonec do závodu nenastoupilo.

Zveřejnil(a) Pavel Pekarek dne Sobota 13. června 2020

 

Ve skupině B patřila kvalifikace Bošku Tripalovi. V závodě se ale musel Chorvat spokojit se druhou příčkou. Nad jeho síly byl totiž vítězný Stanislav Šedivec. Na třetím místě dorazil do cíle další účastník třídy B5 (vozidla nad 3500 ccm) Miloš Pavlanský.

V B4 (vozidla do 3500 ccm) triumfoval celkově pátý Radek Zimmer. Třída B3 (vozidla do 3000 ccm) se stala kořistí absolutně sedmého Martina Hanzla. V B2 (vozidla do 2000 ccm, včetně 1200 ccm s přeplňováním) kraloval celkově dvanáctý Libor Štajner a v B1 (vozidla do 1600 ccm) slavil zase Jiří Zeman starší. Ten byl dalším z těch, kdo ve své třídě startovali osamoceni a absolutně obsadil 20. místo.

V závodě skupiny C jsme byli svědky velkolepého triumfu Václava Janíka. Tomu se totiž podařilo svůj vůz Norma M20FC dovézt do cíle na prvním místě po startu až ze 16. příčky a kromě celkového prvenství bral i vítězství ve třídě C2 (nad 1400 ccm, Radical, speciálně upravený Caterham, Lucchini, Osella, Norma, Praga).

Zveřejnil(a) Filip Žídek Photography dne Čtvrtek 11. června 2020

 

Vítěz kvalifikace Tomáš Miniberger ze stáje RTR Projects si tedy musel vystačit se stříbrem. V C5 (KTM X-Bow) se ale mohl radovat z triumfu. Celkové třetí místo vybojoval Michal Paclík. Pilot M-System Racingu zároveň bral druhou příčku v C2.

V C1 (do 1400 ccm, Radical, Pacemaker, Performer) triumfoval jakožto jediný účastník Sven Kahnt, který z hlediska absolutních výsledků skončil pátý. Třída C4 (nad 1600 ccm, Kaipan, Lotus7, Caterham, Ariel Atom) přinesla vítězství celkově šestému Tomáši Voldřichovi, který stejně jako Kahnt také závodil ve své třídě sám. V C3 (do 1600 ccm, Kaipan, Lotus7, Caterham) byl nejlepší Ondřej Hejduk, který proťal cílovou pásku jako celkově sedmý.

Mezi formulovými závodníky, tedy ve skupině D, dopadl i přes start ze šestého místa nejlépe Lubomír Světinský. Ten závodil s vozem Dallara GP2 a zvítězil nejen celkově, ale také ve třídě D5 (nad 2000 ccm).

Zveřejnil(a) Vláďa Driver Rožánek dne Pátek 12. června 2020

 

Druhé místo obsadil německý pilot Perry, který byl nejúspěšnější ve třídě D4 (do 2000 ccm). Třetí příčka připadla v závodě vítězovi kvalifikace Honzovi Riegerovi. I on se ale mohl radovat z vítězství, a sice ve třídě D1 (do 1400 ccm, motocyklové motory).

Hodnocení D3 (do 1600 ccm) patřilo celkově šestému Igorovi Lešinskému. V pořadí D2 (do 1400 ccm, automobilové motory) obsadil první místo Frank Thalmann, který celkově dojel na deváté příčce.

Druhý podnik sezony má Carbonia Cup naplánovaný na sobotu 11. července. Závodit se bude na německém Lausitzringu.

výsledky úvodního podniku Carbonia Cupu

výsledky závodu skupiny A: 1. Petr Mandelík (Česká republika, KT Motorsport, Lotus Exige, A7), 2. Olaf Haeusner (Německo, H&S Motorsport, BMW, A3), 3. Tomáš Kusý (Česká republika, KT Motorsport, Lotus Exige, A7)… 5. Zbyněk Čurda (Česká republika, Zc Racing, BMW, A2)… 10. Yasmeen Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage, Renault Clio, A Junior), 12. Nico Dauerer (Německo, Dauerer Racing, VW Golf, A1)

výsledky závodu skupiny A+: 1. Libor Milota (Česká republika, GT2 Motorsport, Mercedes AMG GT3, A9), 2. David Vršecký (Česká republika, Buggyra Zero Mileage, Mercedes AMG GT3, A9), 3. Dennis Waszek (Česká republika, Hillsboro Racing, Lamborghini, A9)… 5. Sergej Pavlovec (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GT4, A8), 7. Mi-Vi (Česká republika, HTRT, BMW M3 GTR, A4), 12. Vlastimil Pavlík (Česká republika, PMSR, Ferrari 430, A5).

výsledky závodu skupiny B: 1. Stanislav Šedivec (Česká republika, Shadows team, Corvette ZR1, B5), 2. Boško Tripalo (Chorvatsko, SCP, Porsche, B5), 3. Miloš Pavlanský (Slovensko, Arez, BMW M4, B5)… 5. Radek Zimmer (Česká republika, Spirit711, Lotus Exige S, B4), 7. Martin Hanzl (Česká republika, PPP, Alfa Romeo, B3), 12. Libor Štajner (Česká republika, Toyota GT86, B2), 20. Jiří Zeman starší (Česká republika, Zeman Racing team, Honda Civic, B1).

výsledky závodu skupiny C: 1. Václav Janík (Česká republika, Janík Motorsport, Norma M20FC, C2), 2. Tomáš Miniberger (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow, C5), 3. Michal Paclík (Česká republika, M-System Racing, Norma M20FC, C2)… 5. Sven Kahnt (Německo, Kahnt Motorsport, Pacemaker, C1), 6. Tomáš Voldřich (Česká republika, SAAGE, Caterham, C4), 7. Ondřej Hejduk (Česká republika, The GripFather, Caterham, C3).

výsledky závodu skupiny D: 1. Lubomír Světinský (Česká republika, Motorsport Světinský, Dallara GP2, D5), 2. Perry (Německo, Vogtland Racing, Dallara F308, D4), 3. Honza Rieger (Česká republika, Rieger Motorsport, Gloria C8F, D1)… 7. Igor Lešinský (Česká republika, ASK Formule Havířov, VD RF01, D2), 9. Frank Thalmann (Německo, Jacky Racing, Estonia 25, D3).

titulní fotografie: Buggyra Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0