V neděli se uzavřel letošní ročník seriálu Carbonia Cup. Dějištěm závěrečného podniku byl Autodrom Most.

Test týmu Nutrend Racing
Premiéra týmu Nutrend Racing na Red Bull Ringu
Český tým Janík Motorsport kraloval třídě sportovních prototypů

V neděli 11. října se uskutečnilo finálové klání letošní sezony Carbonia Cupu. Poslední dějství ročníku 2020 se odehrálo na mosteckém autodromu. Tradičně jsme mohli vidět závody tříd A, A+ (upravené cestovní vozy), B (sériové cestovní vozy), C (speciální série vozů), D a D+ (volná formule E2).

V závodě třídy A si dojel pro celkové vítězství Dušan Vít s vozem BMW 130i Cup, který současně slavil v hodnocení A3 (do 3000 ccm, 1170 kg). Za Vítem skončil jako druhý Matěj Chabr, kterému se tak start z pole position zužitkovat nepodařilo. Mohl ale slavit vítězství v klasifikaci A1 (do 1600 ccm, bez váhového limitu). Pódium zkompletoval bronzový Jiří Mika. V kategorii A2 (do 2000 ccm, 1120 kg) si dojel pro vítězství celkově čtvrtý Aleš Göllner.

Zveřejnil(a) CarboniaCup Okruhy dne Středa 14. října 2020

V závodě třídy A+ projel pod šachovnicovou vlajkou jako první Ivan Šoltys. Z vítězství se ale radovat nemohl. Po třicetisekundové penalizaci za chybný start totiž spadl na druhé místo a pustil tak na nejvyšší stupeň Jiřího Jupu, který zároveň zvítězil v rámci hodnocení A9 (nad 3500 ccm, GT3 Cup, GT4). Za Jupou a Šoltysem dorazil do cíle jako třetí Boleslav Waszek.

V kategorii A5 (nad 3500 ccm, 1300 kg) zvítězil Maciej Walenda. V A4 (do 3500 ccm, 1220 kg) triumfoval MiVi, v A7 (do 2000 ccm) Josef Dauerer a v A8 Petr Krejsa (do 3500 ccm, GT3 Cup, GT4).

Závod skupiny B patřil Stanislavu Šedivcovi, startujícímu v rámci třídy B5 (vozidla nad 3500 ccm). Druhý dojel David Smělý a třetí vítěz B4 (vozidla do 3500 ccm) Radek Zimmer. B2 (vozidla do 2000 ccm, včetně 1200 ccm s přeplňováním) patřilo Miloši Mertovi, B3 (vozidla do 3000 ccm) Martinu Hanzlovi a B1 (vozidla do 1600 ccm) Tomáši Cappellarimu.

Ve skupině C dojel na prvním místě pilot stáje Janík Motorsport Martin Kalvas, který současně slavil v C2 (nad 1400 ccm, Radical, speciálně upravený Caterham, Lucchini, Osella, Norma, Praga). V C4 (nad 1600 ccm, Kaipan, Lotus7, Caterham, Ariel Atom) triumfoval celkově druhý Martin Křeček. Třetí skončil Bernhard Kranzlmüller.

Martin Kalvas v dnešním závodě Carbonia Cupu vítězí ve skupině C 👏🏼👏🏼1️⃣ Po krásném závodě je to opravdu vybojovaná pozice 🔝 Díky Marťo za skvělou reprezentaci! 👏🏼💪🏻💯 #janikmotorsport

Zveřejnil(a) Janik Motorsport dne Neděle 11. října 2020

V C1 (do 1400 ccm, Radical, Pacemaker, Performer) bral vítězství Friedrich Franz. V C5 (KTM X-Bow) se vedlo nejvíce jezdci stáje RTR Projects Janu Marečkovi a v C3 (do 1600 ccm, Lotus7, Kaipan, Caterham) Tomáši Frankovi. Závod se nepovedl vítězi kvalifikace Danielu Hentschelovi, který nedojel.

Skupině D a současně třídě D3 (do 1600 ccm) kraloval Nils Holger-Wilms, kterého na pódium doprovodili druhý Frank Thalmann se třetím Berndem Weberem. Třídu D2 (do 1400 ccm, automobilové motory) vyhrál Pavel Langer ze stáje GT2 Motorsport.

Skupina D+ se stala kořistí Romana Hoffmanna, který zvítězil i v D5 (nad 2000 ccm). Druhý dojel Szymon Urbaniak a třetí Honza Rieger. Zatímco Urbaniak ovládl hodnocení D4 (do 2000 ccm), Rieger byl nejlepší v D1 (do 1400 ccm, motocyklové motory).

Za zmínku stojí i účast někdejšího pilota německého a italského šampionátu F4 Václava Šafáře. Pilot stáje GT2 Motorsport dojel čtvrtý absolutně a druhý v D5.

Výsledky závodu skupiny A: 1. Dušan Vít (Česká republika, Driving Academy Racing, BMW 130i cup, 1. v A3), 2. Matěj Chabr (Česká republika, Chabrmotorsport, VW Golf 3, 1. v A1), 3. Jiří Mika (Česká republika, JM Racing, Citroën Saxo VTS, 2. v A1)… 4. Aleš Göllner (Česká republika, TypeR.cz Racing, Honda Civic TypeR, 1. v A2).

Výsledky závodu skupiny A+: 1. Jiří Jupa (Česká republika, Lukamotorsport, Corvette Z06 GT, 1. v A9), 2. Ivan Šoltys (Slovensko, PROFITUNING, Porsche GT3, 2. v A9), 3. Boleslav Waszek (Česká republika, Hilllsboro Racing, Lamborghini ST Evo, 3. v A9)… 5. Maciej Walenda (Polsko, LAVA Racing, Porsche GT4, 1. v A5), 7. MiVi (Česká republika, HTRT, BMW M3 GTR, 1. v A4), 8. Josef Dauerer (Německo, Dauerer Racing, VW Scirocco, 1. v A7), 9. Petr Krejsa (Česká republika, SPINE CZ, Lotus Elise, 1. v A8).

Výsledky závodu skupiny B: 1. Stanislav Šedivec (Česká republika, Shadows team, Corvette ZR1, 1. v B5), 2. David Smělý (Česká republika, HRT Racing Team, BMW M3, 2. v B5), 3. Radek Zimmer (Česká republika, Spirit711, Lotus Exige S, 1. v B4)… 10. Miloš Merta (Česká republika, AWD.cz, Subaru BRZ, 1. v B2), 12. Martin Hanzl (Česká republika, PPP, Alfa Romeo, 1. v B3), 18. Tomáš Cappellari (Česká republika, CRT, Renault Clio, 1. v B1).

Výsledky závodu skupiny C: 1. Martin Kalvas (Česká republika, Janík Motorsport, Norma M20FC, 1. v C2), 2. Martin Křeček (Česká republika, Cutlass Racing, Caterham, 1. v C4), 3. Bernhard Kranzlmüller (Rakousko, CRT, Caterham, 2. v C4)… 5. Friedrich Franz (Rakousko, FF Team, Revolution, 1. v C1), 6. Jan Mareček (Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow, 1. v C5), 10. Tomáš Frank (Česká republika, White Lives Matter, Caterham, 1. v C3).

Výsledky závodu skupiny D: 1. Nils-Holger Wilms (Německo, team Wilms, Melkus 90, 1. v D3), 2. Frank Thalmann (Německo, Jacky Racing, Estonia 25, 2. v D3), 3. Bernd Weber (Německo, Weber Motorsport, Estonia 25, 3. v D3)… 4. Pavel Langer (Česká republika, GT2 Motorsport, Autola1/04, 1. v D2).

Výsledky závodu skupiny D+: 1. Roman Hoffmann (Německo, Hoffmann Racing, Dallara 3,5 WSR, 1. v D5), 2. Szymon Urbaniak (Polsko, Hoffman Racing, F3 Dallara, 1. v D4), 3. Honza Rieger (Česká republika, Rieger Motorsport, Gloria C8F, 1. v D1).

Titulní fotografie: Carbonia Cup/Dušan Belica