V paddocku WEC panují obavy o závodu v Sebringu

V paddocku WEC panují obavy o závodu v Sebringu

Zatímco se začátek super sezóny FIA WEC 2018/19 kvapem blíží, v paddocku se rojí nové obavy ohledně chystaného podniku v Sebringu. Na americkém okruhu

IMSA: Dvoudenní testování v Sebringu ovládl Olivier Pla s Ligierem
USC: Největších změn v Balance of Performance se dočká kategorie GT
USC: V Sebringu nakonec plno nebude, přihlášku stáhl i Aston Martin

Zatímco se začátek super sezóny FIA WEC 2018/19 kvapem blíží, v paddocku se rojí nové obavy ohledně chystaného podniku v Sebringu. Na americkém okruhu se má závodit v březnu 2019 a zvláštností je, že půjde o společný víkend pro WEC a americkou sérii IMSA.

Pro IMSA jde o klasický závod v kalendáři, konkrétně o dvanáctihodinovku. Naopak WEC se do Sebringu vrací poprvé od roku 2012, a to se závodem na 1500 mil. Oba závody jsou pak naplánovány hned po sobě s pouze dvouhodinovou pauzou, což způsobuje nejistotu v paddocku.

Ředitel série FIA WEC Gerard Neveu všechny týmy ujišťuje, že závod nebude problém logisticky zvládnout a jako příklad udává situaci z Austinu. Tam se v roce 2014 odehrálo něco podobného a obě série závodily ve stejný den.

„Nepochybuji o tom, že to zvládneme. Pokaždé, když se zkouší něco jiného, tak panují jisté obavy. Pamatuji na náš společný závod na okruhu COTA. Všichni říkali, že je nemožné stihnout v boxech všechno vyměnit, a tudíž zvládnout oba závody,“ zavzpomínal Neveu.

 „Ale upřímně, pokud něco chceme udělat, tak to zvládneme. Nevidím důvod, proč by to nemělo být možné. Je to úžasná příležitost nabídnout americkým fanouškům dva závody za jeden víkend. Určitě přijedeme s nějakým řešením a budeme moci být i ve stejných boxech.“

„Věřím, že se lidé z Porsche a ze všech GTE týmů podělí. Musíme být kreativní. Bude to vyžadovat velké úsilí, ale IMSA má spoustu profesionálů a WEC má také velice dobrý tým. Nevidím důvod, proč by se to nemělo povést,“ dodal Neveu.

Právě i téma chystaného společného závodu padlo v Daytoně, kde se oficiálně sešli zástupci WEC, ACO, IMSA a Sebringu. O velkých přípravách svědčí také fakt, že se logistický tým WEC vydá na letošní dvanáctihodinovku v Sebringu, čímž začne všechno plánovat.

Jako jedno z řešení bylo navrhováno postavení dodatečných boxů v rámci plánované přestavby okruhu. Tyto plány ovšem Wayne Estes, současný prezident tratě v Sebringu, zatím odmítl. Přiznal však, že bude třeba přijít s určitými kompromisy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0