V Římě se bude závodit do roku 2022

V Římě se bude závodit do roku 2022

Italskou ePrix v ulicích Říma, která zažila svou premiéru ve Formuli E během uplynulého víkendu, bude součástí kalendáře elektrického šampionátu minim

F2 v Monaku: Albon potřetí v řadě na pole position, oba Carliny havarovaly
Formule E: Nissan rozvázal spolupráci s Albonem, ten míří do F1
GP3 v Soči: Beckmann vítězí po strhující bitvě s Mawsonem

Italskou ePrix v ulicích Říma, která zažila svou premiéru ve Formuli E během uplynulého víkendu, bude součástí kalendáře elektrického šampionátu minimálně po dobu nadcházejících čtyř let.

V sobotu se uskutečnil sedmý závod čtvrté sezony Formul E, který hostily ulice hlavního města Itálie Říma, kde se Formule E představila vůbec poprvé. Premiérové představení ve “věčném městě” navíc bylo velmi úspěšné. Přítomní diváci totiž byli svědky velmi zajímavého a atraktivního závodu, který přinesl mnoho napínavých soubojů a jiných zajímavých momentů. Do Říma by měla Formule E zavítat také v nadcházejících čtyř sezonách. Přímo během italské ePrix odhalil tento plán veřejnosti samotný boss Formule E Alejandro Agag.

Z premiérového závodu v ulicích Říma byl nadšený také jeden z dvojice domácích pilotů Luca Filippi. “Itálie byla jednou z prvních zemí, která přijala motoristický sport. Motorsport má tedy u nás velkou tradici. Právě proto jsem se bál, že fanoušky zvyklí na tradiční motorsport tato série příliš nezaujme. Ale byl jsem překvapen, protože prodej vstupenek byl úžasný a fanoušci byli rovněž úžasní. Byl to neuvěřitelný víkend. Byli to nejen typičtí fanoušci, které potkáte v Monze nebo v Mugellu, ale viděli jsme také nové fanoušky, kteří se o závod v tomto městě zajímali. Byli to čerství fanoušci. Jsem si jistý, že se jim to líbilo a věřím, že si je můžeme udržet po mnoho let,” řekl k premiérovému závodu v Římě Filippi.

Sobotní závod nebyl historicky prvním podnikem v hlavním městě Itálie. V minulosti se na okruhu ve Vallelunze totiž konala Grand Prix Říma, která se uskutečnila naposledy roku 1991 jakožto součást kalendáře Formule 3000. Z vítězství se tehdy radoval Alessandro Zanardi před druhým Christianem Fittipaldim a třetím Antoniem Tamburinim.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0