Ve druhém podniku eSports WTCR nastoupí tři Češi

Ve druhém podniku eSports WTCR nastoupí tři Češi

Také v podniku eSports WTCR na Slovakia Ringu bude mít Česká republika své zastoupení. Kvalifikace totiž skončila úspěchem pro Jáchyma Galáše, Petra Kubovského a Michala Makeše.

Makeše podnik na Slovakia Ringu bavil
Richter si užil v Ning-po tvrdé, ale férové závodění
Richter s Kubovským získali v Ning-po stříbro

Předsezonní esportový šampionát WTCR odstartoval v pondělí 6. dubna závody na Hungaroringu. Svá želízka měla v tomto klání mimo jiné i Česká republika, jejíž vlajku reprezentovali na serveru 3 Michal Makeš s Jáchymem Galášem. První jmenovaný si s vozem Cupra stáje PWR Racing připsal ve dvojici jízd 11., resp. 9. příčku. Ještě lépe se ale vedlo jeho krajanovi. Ten totiž s výjimkou 10. místa ve druhém klání dosáhl na bronzový úspěch v úvodním závodě.

Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz

Během podniku na Slovakia Ringu již ale Galáše uvidíme závodit na serveru 2. Zde by měl startovat poté, co v kvalifikaci zaznamenal 41. nejrychlejší čas v hodnotě 2:07,917. V tomto případě již ovšem nevsadil na vůz Honda Civic stáje ALL-INKL.COM Münnich Motorsport, ale na Audi RS 3 LMS v barvách Comtoyou Teamu Audi Sport.

Závody serveru 3 ale budou tuzemské fanoušky i přesto zajímat i tentokrát. Představit by se v nich totiž měl pro změnu Petr Kubovský, jenž se stejným vozem jako Galáš, avšak zbarveném v designu Leopard Racing Teamu Audi Sport, zajel kolo v čase 2:08,104 a obsadil 76. pozici.

Ani u Petra ale výčet úspěšných českých kvalifikantů nekončí. V akci se totiž znovu ukáže také Michal Makeš. Letošní nováček šampionátu TCR Eastern Europe se do startovního pole opět probojoval s Cuprou stáje PWR Racing a s časem 2:08,149 skončil na 88. místě, které ho opravňuje k účinkování na serveru 4.

S výjimkou tria Galáš, Kubovský a Makeš se pokusilo kvalifikovat ještě dalších 69 našich reprezentantů. Nejúspěšnějším z neúspěšných Čechů byl Honza Matyáš na 126. místě (2:08,318).

Nejlépe vyšla kvalifikace slovenskému závodníkovi Bencemu Bánkimu (2:07,609). Druhý skončil Turek Emre Cihan (2:07,624) a třetí pozici obsadil Néstor García ze Španělska (2:07,641).

Z řad skutečných závodníků WTCR byl nejrychlejší úřadující šampion Norbert Michelisz. Maďar, u něhož stojí za zmínku, že své nejrychlejší kolo zaznamenal s vozem Honda Civic stáje ALL-INKL.COM Münnich Motorsport a nikoli se svým Hyundai i30 N, obsadil 44. příčku (2:07,934). Jezdci se zkušenostmi z reálných závodů této série ovšem mají garantovaný start v závodech serveru 1 bez ohledu na výsledek v této fázi.

kompletní výsledky kvalifikace pro druhý podnik eSports WTCR na Slovakia Ringu

Je třeba upozornit, že ještě může dojít k řadě změn v podobě startovní listiny, podobně jako v případě Hungaroringu. Do maďarského podniku se totiž celá řada závodníků, mezi které patřil i Čech Jaroslav Honzík, rozhodla nenastoupit. Tato skutečnost měla mimo jiné za následek přesun Jáchyma Galáše a Michala Makeše na server 3. Zatímco Galáš se do této společnosti dostal ze serveru 4, Makeš dokonce z nepostupové 100. pozice.

Závodit se na Slovakia Ringu bude v pondělí 20. dubna. Od 14. až do 28. dubna ale zároveň probíhá kvalifikace do třetího podniku, který se uskuteční na čínské trati Ningbo International Speedpark.

titulní fotografie: RaceRoom

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0