Ve volném testu se mezi Citroëny vklínil Michelisz a Valente

Ve volném testu se mezi Citroëny vklínil Michelisz a Valente

Volným testem odstartoval druhý závodní víkend světového šampionátu FIA WTCC na okruhu Paula Ricarda ve Francii. Není žádným překvapením, že v testu z

Zase ty Citroëny, pole position bere Muller
Lopez si stylově dojel pro titul, Tarquini získal první vítězství sezony
Ve WTCC časovce budou tovární jezdce Citroënu doplňovat nezávislí piloti

Volným testem odstartoval druhý závodní víkend světového šampionátu FIA WTCC na okruhu Paula Ricarda ve Francii. Není žádným překvapením, že v testu zajel nejrychlejší čas José Maria Lopez s Citroënem.

Vždyť Citroën právě v okruh v Le Castellet dokonale zná, několikrát zde před sezonou testoval a prakticky zde i vůz C-Elysée vyvíjel.

O jednu desetinu zaostal za Argentincem jeho týmový kolega Sébastien Loeb. Čekáte na třetím místě Yvana Mullera a další Citroën? Dnes byste se nedočkali, jelikož hegemonii francouzských vozů narušil Norbert Michelisz a Hugo Valente, který tak jasně dává najevo, že jeho výkony v Maroku nebyly ojedinělé a soupeři by si tak měli dát na tohoto mladého Francouze pozor. Až za Valentem pak skončil Muller, nicméně je možná že čtyřnásobný mistr světa dělal neustále drobné úpravy na voze, jelikož jeho C-Elysée musel být narychlo opraven po havárii s Tomem Coronelem v Marakeši.

I přes výborný výsledek Michelisze a Valenteho bysme si neměli dělat moc velké iluze, jelikož oba dva ztratili na nejrychlejší Lopeze takřka vteřinu.

Ve výsledkové listině nalezneme také, k radosti všech fanoušků, Gabriele Tarquiniho jehož mechanikům se podařilo postavit novou Hondu Civic během tří dnů. Tarquini zajel sice až desátý nejrychlejší čas, ale od italského veterána se dá během víkendu očekávat zlepšení.

Na chvostu výsledkové listiny pak nalezneme krčící se jezdce Lady. Třináctý Huff ztratil na nejrychlejšího jezdce skoro 3 sekundy, patnáctý Kozlovskiy dokonce více než 4.

Nejrychlejší v kategorii TC2T byl Franz Engstler, který si ve Francii užívá dvojitého nasazení, když se účastní také programu FIA ETCC.

Výsledky volného testu:
\"Bez

Foto: Petr Frýba

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0