Ve vytrvalosti D5 se dělí o vedení Konvička s Konopkou

Ve vytrvalostním hodnocení kategorie D5 sdílejí před závěrečným podnikem letošní sezony Racing Media MMČR v závodech na okruzích první místo Miro Konopka a Tomáš Konvička. Oba mají na kontě shodný počet 43 bodů.

Kvalifikační trojboj odstartovala nejlépe Toyota, nejrychlejší byl Kobajaši
ARC Bratislava tento víkend na Sepangu
Miro Konôpka získal zónový vytrvalostný titul aj Eset V4 Cup

Ve sprintu D5 zatím Miro Konopka během letošního ročníku Racing Media MMČR v závodech na okruzích vyhrál všechno, co se dalo. Do závěrečného podniku sezony na Hungaroringu tak vstoupí se slibným náskokem 28 bodů na druhého Petra Lisu. V případě vytrvalosti kategorie D5 je ale před finálovou bitvou situace o něco zamotanější.

Sprintu D5 vévodí před Hungaroringem Konopka

I zde sice Miro Konopka zahájil sezonu nejlepším možným způsobem, když spolu se svým synem Maťem zvítězil před domácími fanoušky na Slovakiaringu, podnik v Brně mu již ale tolik radosti nepřinesl. Také v moravské metropoli sice dlouho sahal po vítězství, v závěru jej ale postihly technické problémy, kvůli kterým odstoupil. To otevřelo cestu k prvenství Tomáši Konvičkovi. Pilot týmu ARC Bratislava byl v konečných výsledcích klasifikován až jako druhý.

Konopka s Konvičkou, pro kterého závod na Slovakiaringu skončil stříbrným výsledkem, tak nyní mají na kontě shodně 43 bodů. S touto sumou se oba dělí o průběžné vedení.

Nejsou to ale pouze tito dva jezdci, u kterých před posledním závodem roku 2020 žije naděje na zisk titulu. Z matematického hlediska totiž i nadále zůstává ve hře již zmíněný Maťo Konopka. Jeho celkový bodový zisk činí po vítězném startu na Slovensku 25 bodů. Na svého otce a Konvičku jich tedy ztrácí osmnáct.

Pokud by se z titulu radoval Tomáš Konvička, jednalo by se o jeho druhý celkový primát v řadě. Pilot stáje Autoklub JV Sport Racing AČR totiž ovládl vytrvalost D5 již loni.

Průběžné pořadí vytrvalostního hodnocení kategorie D5 před posledním podnikem: 1. Miro Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ligier JSP2), Tomáš Konvička (Česká republika, Autoklub JV Sport Racing AČR, Norma E30 LMP3) oba 43 bodů, 3. Maťo Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ligier JSP2) 25 bodů.

Titulní fotografie: Janík Motorsport