Ve vytrvalosti GT4 má k titulu nejblíže Miniberger

Ve vytrvalosti GT4 má k titulu nejblíže Miniberger

Před posledním podnikem letošní sezony ESET Cupu se v čele průběžného pořadí vytrvalostního hodnocení GT4 nachází Tomáš Miniberger. Pilot stáje RTR Projects ale stále nemá vyhráno.

Startovní listina maďarského ESET GT sprintu slibuje velkolepou podívanou
Sprint ESET GT slibuje další vzrušující podívanou
Vršecký ovládl i nedělní GT sprint

Situace v boji o titul není před posledním podnikem letošní sezony ESET Cupu na Hungaroringu (24.-25. října) otevřená pouze ve sprintových závodech GT4. Podobně je tomu i ve vytrvalosti této třídy.

Sprint GT4 slibuje napínavé finále

Po úvodních třech podnicích sezony se na celkovém prvním místě nachází Tomáš Miniberger. Pilot stáje RTR Projects, který je současně i jejím šéfem, si v dosavadních závodech připsal dvě vítězství a jedno stříbro. Zatímco na nejvyšší stupeň vystoupil v Grobniku (spolu s Petrem Lisou) a v Brně (spolu se Sergejem Pavlovcem), druhé místo bral na Slovakiaringu, kde se představil společně s Filipem Sajlerem. Tyto výkony mu vynesly dohromady 34 bodů.

Český jezdec si ale stále nemůže dovolit polevit. Pouhých pět bodů na něj totiž ztrácí Ferenc Ficza z týmu Trevor Racing. Pro Maďara začala sezona třetím místem v Grobniku, kde s ním posádku utvořil Gregor Zsigo. V dalších závodech se již Ficza představil po boku Lubomíra Jakubíka a zatímco na Slovakiaringu se této dvojici povedlo triumfovat, Brno pro ni skončilo druhou příčkou.

Tím ale seznam kandidátů na celkové prvenství nekončí. Z teoretického hlediska se totiž po závěrečném závodě sezony mohou posunout na první místo celkového pořadí rovněž Lubomír Jakubík (21,5 bodu), Filip Sajler (16,5 bodu), Petr Lisa (12,5 bodu) a Sergej Pavlovec (12,5 bodu).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0