Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil

Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil

Ve 25. ročníku motokárového podniku Winter Cup na okruhu Lonato South Garda se z českých reprezentantů zadařilo nejvíce Igoru Čepilovi. Jezdec KR Motorsportu se v kategorii OKJ probojoval až do finále.

Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali
Čepil zazářil v Lonatu del Garda třetím místem
Tlustého sužovala v KZ2 smůla

Trať Lonato South Garda v Itálii hostila během uplynulého víkendu 25. ročník motokárového klání Winter Cup. Na své si na Apeninském poloostrově přišli také čeští motokároví fandové. Startovní listina totiž čítala hned šest našich jmen – Olivera Paločka s Michaelem Hlavečkem (Mini ROK), Alexe Tlustého a Sebastiena Belhocineho (KZ2) a v kategorii OKJ hájilo červeno-modro-bílé barvy duo Jiří Bečička a Igor Čepil.

A byl to právě poslední jmenovaný, komu se o víkendu zadařilo z českých jezdců nejvíce. Pilot stáje KR Motorsport se totiž dokázal ve své třídě probojovat až mezi finálovou čtyřiatřicítku. Postoupit se mu povedlo poměrně s přehledem. Po skončení kvalifikačních a finálových rozjížděk totiž figuroval na 11. příčce. Rozhodující bitva již ale v jeho podání bohužel tak úspěšná nebyla. Do jejího cíle totiž bohužel nedorazil a se ztrátou 14 kol byl klasifikován až na 31. pozici.

Pro druhého tuzemského závodníka soutěžícího v OKJ Jiřího Bečičku skončilo účinkování již před finálovými branami. Jezdec týmu Parolin Racing CZ obsadil celkové 54. místo.

Neúspěšní byli ve svém snažení o postup do vrcholné fáze také zbylí naši účastníci. Ve třídě KZ2 byl lepším z naší dvojice Alex Tlustý, který se v konečné klasifikaci umístil na 41. příčce. Sebastien Belhocine skončil o šest pozic za ním, tedy na 47. místě. V Mini ROK se pak z dua stáje Parolin Racing CZ dařilo více Michaelu Hlavečkovi. Na něj zbylo 54. místo. Jeho parťák Oliver Paločko byl klasifikován jako 63.

Co se vítězů týče, v OKJ triumfoval Martinius Stenshorne před druhým Freddiem Slaterem a třetím Arvidem Lindbaldem. Hodnocení OK se stalo kořistí Josepha Turneyho, kterého následovali stříbrný Lorenzo Travisanutto s bronzovým Andreou Kimim Antonellim. Klasifikaci KZ2 si podmanili Italové, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Zvítězil Giuseppe Palomba před Riccardem Longhim (2.) a Jeremym Iglesiasem (3.). V Mini ROK triumfoval Rashid Al Dhaheri. Závodníka pocházejícího ze Spojených arabských emirátů doprovodili na pódium dva Rusové. Jako druhý dorazil do cíle finálového klání Dmitrij Matvejev a třetí příčku obsadil German Fotjejev.

kompletní výsledky podniku

titulní fotografie: South Garda Karting

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0