Ve WSK Final Cupu se z Čechů umístil nejvýše Čepil

Ve WSK Final Cupu se z Čechů umístil nejvýše Čepil

Z českých reprezentantů se ve WSK Final Cupu dařilo nejvíce Igoru Čepilovi ve třídě OKJ. Na trati v Adrii se o víkendu uskutečnil další roční

Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Čepil s Knoppem bodovali ve finále WSK Euro Series
V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team

Z českých reprezentantů se ve WSK Final Cupu dařilo nejvíce Igoru Čepilovi ve třídě OKJ.

Na trati v Adrii se o víkendu uskutečnil další ročník WSK Final Cupu. V jeho startovní listině měla pětičlenné zastoupení také Česká republika, kterou ve třídě Mini reprezentovali Alan Truksa, Jindřich Pešl, Klára Tlusťáková a Lukáš Obroučník a v kategorii OKJ zase Igor Čepil.

A byl to právě poslední jmenovaný, komu se na konci minulého týdne vedlo na Apeninském poloostrově nejlépe. Čepil totiž jako jediný dokázal dostat českou vlajku až do finálových bojů.

Jeho cesta mezi elitní 34 třídy OKJ vedla přes 33. příčku v kvalifikačních rozjížďkách a 13. místo v předfinále A. Rozhodující klání, které se stejně jako předfinálová bitva uskutečnila na mokré dráze, pak pro něj skončilo 22. pozicí.

V Mini se zase z Čechů zadařilo nejvíce Jindřichu Pešlovi. Tomu se sice díky 48. místu podařilo postoupit z kvalifikačních rozjížděk, do finálového klání se již ale probojovat nedokázal. Jeho účinkování totiž skončilo v předfinále B. Do cíle tohoto mokrého klání původně dorazil na 21. příčce, pětisekundový trest jej ale nakonec odsunul na 26. místo.

Co se týče ostatních českých účastníků této třídy, Klára Tlusťáková obsadila v kvalifikačních rozjížďkách 89. pozici, Alan Truksa skončil 94. a Lukáš Obručník se umístil na poslední 96. příčce.

Z vítězství se v jednotlivých kategoriích radovali Dmitrij Matvejev (Mini), Andrea Kimi Antonelli (OKJ), Pedro Hiltbrand Aguilar (OK) a Douglas Lundberg (KZ2).

kompletní výsledky

titulní fotografie: WSK Promotion

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0