Velké úpravy BoP pro vozy GTE Pro v Le Mans

Velké úpravy BoP pro vozy GTE Pro v Le Mans

Třída GTE Pro se v Le Mans dočká výrazných změn v Balance of Performance, tzv. BoP. Rozsáhlý seznam úprav vydala FIA ve spolupráci s ACO po oficiálním

Ganassi představil sestavu pro Le Mans, Kanaan se vrací
Je to tady! Závod 24h Le Mans na programu již tento víkend
Po kvalifikaci další změna BoP, Porsche bude těžší

Třída GTE Pro se v Le Mans dočká výrazných změn v Balance of Performance, tzv. BoP. Rozsáhlý seznam úprav vydala FIA ve spolupráci s ACO po oficiálním testovacím dni na okruhu de la Sarthe. To vše s cílem zaručit vyrovnanost startovního pole vozů kategorie GT v závodu 24h Le Mans.

V testech byly jasně nejrychlejší vozy Porsche 911 RSR, u kterých jako jediných nedojde k žádné změně. Naopak Aston Martiny se dočkají nejen důležitého navýšení výkonu, ale také větší palivové nádrže, ta nyní pojme o 4 litry navíc.

Pro Aston Martin jde o důležitou, ale očekávanou změny. Vozy Vantage GTE přeci jen v testech ztrácely na Porsche skoro pět sekund.

U BMW se také dočkají zvýšení výkonu, i když menšího. U vozu M8 GTE však dojde také k navýšení minimální váhy vozu o 13 kilogramů a redukci palivové nádrže o 4 litry. Stejně drobné navýšení výkonu se týká i Ferrari 488 GTE Evo, což je jediná změna pro italské vozy.

Naopak u vozů Ford GT dojde nejen k drobnému snížení výkonu, ale také ke zmenšení palivové nádrže o 3 litry a snížení minimální váhy o 13 kilogramů. Těžší budou také Corvette C7.R, a to hned o 10 kilogramů.

Jen jedna jediná změna čeká vozy ve třídě GTE Am, a to Aston Martin Vantage staré generace, které budou mít k dispozici o dva litry větší palivovou nádrž. Vozy Porsche 911 RSR a Ferrari 488 GTE nastoupí do Le Mans beze změn.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0