LOADING

Type to search

Venezuelan s českými kořeny Chovanec míří na scénu F4

Share

Na scéně F4 budeme v letošní sezoně vídat také Zdeňka Chovance. Venezuelský závodník s českými kořeny bude závodit nejprve v zimním arabskoemirátském šampionátu a poté také v italské sérii.

Již před časem oznámil svůj přechod z motokárové scény do formule 4 Josef Knopp. Český závodník se upsal stáji Mücke Motorsport, s níž by měl letos absolvovat kompletní sezonu německé ADAC F4 a také několik startů v zimní arabskoemirátské sérii, kde by se měl ke startovnímu poli připojit v únoru počínaje třetím podnikem v Abú Zabí. Vyloučeno navíc není ani účinkování v Itálii.

Knopp ovšem nebude v závodech F4 jediným, kdo bude naše fanoušky zajímat. Stejným směrem jako on totiž míří i Zdeněk Chovanec. Byť se ale jedná o typické české jméno, s naší zemí jej pojí pouze jeho kořeny a závodit bude pod venezuelskou licencí.

Během roku uvidíme Chovance v italské F4 u týmu Bhaitech, do jehož kokpitu v minulosti usedal nejen v tomto šampionátu, ale také ve Formuli Renault Eurocupu Petr Ptáček. S monopostem této specifikace si ale zazávodí stejně jako Knopp ještě během zimy ve Spojených arabských emirátech. Reprezentovat bude stáj Xcel Motorsport a premiéru si odbude již tento týden při úvodním mistrovském podniku v Dubaji.

„Jedná se o můj splněný sen. Tyto dvě sezony v motokárách byly velice důležité pro můj rozvoj a také pro mě jako pro člověka. Nyní pociťuji menší nervozitu než před svým debutem v motokárách. Během posledních pár měsíců jsem hodně trénoval. Po svém boku mám skvělý tým a k těmto prvním závodům ve F4 přistoupím jako k obrovskému objevování,“ říká patnáctiletý závodník.

„Testoval jsem na simulátoru, což by mohlo být v Dubaji důležité, neboť kvůli podniku 24 hodin Dubaj dostaneme před prvním závodem na trati málo prostoru. Budu se muset naučit všechno včetně startů, jsem ale za tuto příležitost velice šťastný a pokusím se vstřebat co nejvíce informací od svých inženýrů a celého týmu.“

Jak již bylo zmíněno, arabskoemirátská F4 se v Dubaji představí v rámci doprovodného programu zdejší čtyřiadvacetihodinovky a podnik tak bude nezvykle odjet již během čtvrtku a pátku. Zatímco během úvodního dne na jezdce čekají volný trénink, kvalifikace a první dva závody, v pátek se uskuteční třetí a čtvrtá jízda.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..