Vergne se rozešel s Ferrari. Kariéru sází na Formuli E, pošilhává také po Le Mans

Vergne se rozešel s Ferrari. Kariéru sází na Formuli E, pošilhává také po Le Mans

Francouz Jean-Éric Vergne skončil jako testovací pilot týmu formule 1 Ferrari, rozhodl se naplno věnovat Formuli E. Kontrakt testovacího pilota

Mostecká sbírka vítězných pohárů týmu Menx
Rolex 24H Daytona: Statistikám vládne Porsche, letos startuje nejvíc aut značky Lamborghini
Prototyp Ferrari v Le Mans? O víkendu se možná dozvíme více.

Francouz Jean-Éric Vergne skončil jako testovací pilot týmu formule 1 Ferrari, rozhodl se naplno věnovat Formuli E.

Kontrakt testovacího pilota u týmu z Maranella v současných dnech vypršel a Vergne se rozhodl v této roli nepokračovat. Expilot stáje Toro Rosso se místo toho ještě víc zapojí do chodu týmu Formule E Techeetah. A to nejen jako jezdec, ale bude se podílet i na vedení čínské stáje.

Vergne je podle stránek motorsport.com minoritním vlastníkem týmu Techeetah. Právě Francouz se lví měrou postaral o vstup týmu do Formule E, který zaplnil volné místo na startovním roštu po Teamu Aguri.

„Bylo od začátku jasné, že testovače už v této sezoně dělat nebudu,“ řekl jezdec, jenž v sobotu v Buenos Aires vystoupil poprvé v této sezoně na stupně vítězů závodu elektrické formule.

„S Ferrari mám stále blízký kontakt a s jeho lidmi výborné vztahy, ale už nebudu během Grand Prix plnit roli, jaká mi patřila loni,“ dodal Vergne pro motorsport.com.

Jean-Éric Vergne při testech na okruhu Donington Park:

Tým Techeetah patří čínské společnosti Chinese Media Capital (CMC), která nedávno investovala také do podílu ve společnosti Formula E Holdings Ltd., jež šampionát Formule E provozuje.

26letý pilot věří, že to je jen začátek čínské účasti a právě zástupci této země se stanou hnacím motorem dění v elektrické formuli. „Od chvíle, kdy jsme začali na tomto projektu pracovat, byl tu vždycky plán na investici do podílu v šampionátu.  Je to obrovská společnost a cítím, že mají velkou šanci být v něčem, co bude rychle růst a bude mít velký dopad,“ míní rodák z předměstí Paříže.

Vedle formule E má Vergne velký zájem startovat letos v Le Mans a nyní se probírá nabídkami od týmů ve třídách LMP2 a LMGTE. „Jsem ve fázi, kdy zvažuji jednotlivé možnosti, ale zatím nemohu říci nic bližšího. Určitě bych rád startoval v Le Mans i některých dalších závodech WEC,“ dodal francouzský jezdec.

Foto: Alastair Staley/LAT/Formula E

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0